Dom pod Wrocławiem, który musisz zobaczyć! Wnętrze zaskakuje na każdym kroku

Widok na jadalnię i klatkę schodową, prowadzącą do strefy prywatnej

Nieoczywiste faktury, zaskakujące akcenty kolorystyczne i nowoczesne rozwiązania – wszystko to sprawia, że 165-metrowy dom pod Wrocławiem wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem. Eklektyczne wnętrze, łączące różne współczesne trendy, zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, kochającego dalekie podróże. Autorem aranżacji jest Marcin Cibor – założyciel pracowni projektowej Cibor Design. Ciepłe, słoneczne i energetyczne przestrzenie domu sfotografowało Zasoby Studio.

Eklektyzm w nowoczesnej odsłonie – wnętrze, które łączy najciekawsze współczesne trendy

165-metrowy dom pod Wrocławiem został zaprojektowany z myślą o młodym małżeństwie, marzącym o ostoi, do której z przyjemnością wraca się z dalekich podróży. Głównym założeniem było stworzenie eklektycznej aranżacji we współczesnym wydaniu. Stąd liczne nawiązania do trendów z ostatnich lat – minimalizmu, wabi sabi, japandi, czy stylu industrialnego, a nawet monokoloru. Wnętrza zaprojektowane przez Marcina Cibora wyróżnia także bogactwo faktur – od surowych tynków i betonów, przez wyraziste lastryko, aż po drewno i różowe złoto.

Przestronny przedpokój z drewnianymi elementami, dużymi roślinami i przeszklonymi drzwiami
Przestronny przedpokój z drewnianymi elementami, dużymi roślinami i przeszklonymi drzwiami

Oryginalny charakter aranżacji jest widoczny tuż po przekroczeniu progu. Z wiatrołapu do wnętrza prowadzą efektowne, drewniane drzwi z przeszkleniem. Zostały one wykonane na wymiar, według indywidualnego projektu przez firmę Office Plus. Tuż za nimi rozpościera się imponująca, ponad 50-metrowa strefa dzienna. Podłogę w tej części domu wykończono mikrocementem, natomiast na ścianach klasyczną biel urozmaica towarzystwo struktury dekoracyjnej od ArtWalls. Stonowane kolory mają swoją kontynuację w ciągach komunikacyjnych.

Wyposażenie, które wyróżnia 165-metrowy dom pod Wrocławiem – otwarta strefa dzienna

Otwarta strefa dzienna wyróżnia się starannie dobranym wyposażeniem. Uwagę zwraca część jadalniana, w której betonowy stół spotyka się z kompletem miękkich krzeseł od Westwing. Kompozycję wieńczą wiszące lampy Khmara marki Vakkerlight. Oryginalny detal stanowi także oddzielająca jadalnię od schodów stalowa siatka, którą oplatają rośliny oraz ledowy „neon”. Ciekawie wyznaczono również granicę między kuchnią a wypoczynkiem – tę funkcję pełni lustrzana szafa. Obok powstała wnęka na telewizor, a dalej wbudowano biokominek, zintegrowany z półką. Ozdoby wnętrza to sofa GIRO w odważnym kolorze oraz lampa Vibia.

Kuchnia z wyspą pokrytą terazzo, w której dominują naturalne i nowoczesne materiały
Kuchnia z wyspą pokrytą terazzo, w której dominują naturalne i nowoczesne materiały

Strefę dzienną dopełnia kuchnia z obszerną wyspą, wykończoną płytami lastryko. Towarzyszą jej oprawy wiszące marki Chors oraz hokery AFI od .mdd. Na wyspie znalazł się zlew z miedzianą armaturą, a nad kuchenką zastosowano potfiller – wciąż dość rzadko spotykaną w Polsce specjalną baterię z przyłączem zimnej wody do łatwego napełniania garnków. Strefę roboczą wydzieliła rama z fornirowanej płyty. Z tego samego materiału wykonano także fronty szafek wiszących, wzbogacone gęstym ryflowaniem. Kuchnię domyka zabudowa słupkowa z lodówką side-by-side i sprzętem AGD, wykończona w odważnym, czarnym kolorze.

Łazienka w monokolorze – dom, który skrywa różową perłę i przytulną grotę

W parterowej łazience, skąpanej w beżach, również nie zabrakło nietuzinkowych detali. Na uwagę zasługuje umywalka wykonana według indywidualnego projektu przez firmę Danolit. Towarzyszą jej panele dekoracyjne oraz eliptyczne lustro od Giera Design. Strefę prysznicową wyróżniają natomiast bogato zdobione płytki Marazzi. Zmysłowe faktury posłużyły także do stworzenia klimatu w sypialni pod skosami. Gęsta struktura betonowa na ścianach i podłodze sprawia, że wnętrze jawi się jako współczesna kamienna grota. Przytulności nadały jej meble wykonane na zamówienie przez Leon Design oraz mięsiste łóżko Tufti od Rosanero, które stanęło w centrum.

Kontrastowe wnętrze z eleganckimi umywalkami, złotymi lustrami i oryginalnym wykończeniem
Kontrastowe wnętrze z eleganckimi umywalkami, złotymi lustrami i oryginalnym wykończeniem

Jedynym pomieszczeniem, które odbiega od stonowanej kolorystyki, jest różowa perła – łazienka na piętrze. Różowym płytkom Equipe, lamelom oraz drzwiom towarzyszy czarne lastryko z białym kruszywem, a także tapeta z subtelnym motywem ryb od LondonArt. Swój charakter wnętrze zawdzięcza wyszukanym detalom, takim jak wysokie umywalki nablatowe Marmorin, armatura Grohe w kolorze różowego złota, czy grzejnik Spiro od Terma. Atutem łazienki jest okno połaciowe, pod którym stanęła wanna. Dzięki nietypowym rozwiązaniom eklektyczny 165-metrowy dom pod Wrocławiem doskonale odzwierciedla barwną osobowość właścicieli.


Projekt: Cibor Design
Zdjęcia: Zasoby Studio | zasoby.studio

Zobacz również:

Nowoczesne biuro domowe z designerskim oświetleniem i ergonomicznym stanowiskiem pracy
Minimalistyczna kuchnia z drewnianymi akcentami, nowoczesnym AGD i marmurowym blatem
Jasna jadalnia z dużym stołem, otoczona roślinnością, z delikatnym oświetleniem
Nowoczesne wnętrze z roślinami doniczkowymi, przytulnym oświetleniem i drewnianymi akcentami
Nowoczesny salon z dużą, pomarańczową sofą modułową i minimalistycznymi dekoracjami
Nowoczesne wnętrze z aksamitną sofą, dużym lustrem i minimalizmem w kolorach ziemi
Przestronna łazienka z wanną, prysznicem, czarną mozaiką i różowymi akcentami
Elegancka łazienka z podwójną umywalką i różowymi płytkami.
Przytulna sypialnia z ciepłym oświetleniem, wygodnym łóżkiem i naturalnymi materiałami
Sypialnia na poddaszu z oknem dachowym i minimalistycznym wystrojem
Kompaktowa łazienka z designerskimi dodatkami, owalnym lustrem i białą ceramiką
Stylowa łazienka z geometrycznymi płytkami, prysznicem typu walk-in i subtelnym oświetleniem LED
Widok na jadalnię i klatkę schodową, prowadzącą do strefy prywatnej