Ostatnio pisaliśmy na łamach naszego PLN Design o biurze projektowym Bold Design, które zachwyciło nas swoim projektem Mydlarni. Dziś mamy dla Was projekt, który został wykonany dla młodego małżeństwa z Wrocławia.
Koncepcja zakładała niemalże całkowitą rearanżację mieszkania, w ikonicznym budownictwie z wielkiej płyty. Charakterystyczne cienkie stropy i rachityczne ściany uwarunkowały szczególnie pieczołowite podejście do kwestii rozwiązań technicznych oraz doboru materiałów. Najistotniejszym celem projektowym było stworzenie otwartej, klarownej, a przede wszystkim przestronnej przestrzeni umożliwiającej płynną komunikację. Inwestorom zależało na uzyskaniu stylowego wnętrza z charakterem. Stąd pomysł na wyrazisty akcent kolorystyczny w towarzystwie szkła i drewna, dopełnionych złotymi dekoracjami.
Pojawiający się w strefie dziennej kolor Navy Peony z palety PANTON 2017 sprawia, iż przestrzeń ta uwodzi atrakcyjnym wyglądem. Szlachetna struktura kamienia dodatkowo potęguje wrażenie zmysłowej elegancji. Wypełniająca lukę pomiędzy kuchennymi frontami płyta jest elementem zasługującym na szczególną uwagę. Zaplecze techniczne inwestorów sprowokowało chęć poszukiwania nowych, niestandardowych rozwiązań. W efekcie, łudząco przypominająca kamień tafla to wykonany na indywidualne zamówienie szklany panel o teksturze marmuru. Jest on ciekawą alternatywą dla wszechobecnych płytek oraz spieków kwarcowych, umożliwiającą ponadto swobodę w kreowaniu pożądanych wzorów. Dany zabieg zastosowano również w łazience, gdzie płyta pojawia się w przestrzeni prysznica. Wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi zakątkami mieszkania zostały dopracowane w najmniejszych detalach. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość.
Określone strefy korespondują ze sobą nie tylko poprzez barwę, czy zastosowane materiały, ale również niebanalne oświetlenie i dodatki. Zasadnicze znaczenie w kreowaniu atmosfery wnętrza mają osobliwe elementy. Jednym z nich jest niewątpliwie oddzielający strefę wejściową od dziennej regał. W związku z niewielkim metrażem, a także specyfiką przestrzeni, koniecznym okazało się być zaprojektowanie autorskich mebli. Pozwoliło to na kreatywną aranżację w oderwaniu od szablonowych rozwiązań. Będące wynikiem połączenia drewna oraz stali modułowe systemy doskonale wiążą funkcję z estetyką. To modele w pełni odpowiadające indywidualnym potrzebom, a ich ażurowa konstrukcja nadaje wnętrzu pewnej lekkości.
My jesteśmy pod wrażeniem kolejnego projektu BOLD Design. A Wy?