Florkiewicz Studio to przykład doskonale działającej synergii oraz siły rodzinnego wsparcia. Pracownię tworzą założycielka – architektka Martyna Pietrzak-Florkiewicz – oraz jej szwagier Damian Rybiński, który dołączył po roku jako wsparcie w kwestiach biznesowo-organizacyjnych. Podział obowiązków sprawia, że duet świadczy najwyższej jakości usługi, a każdy projekt zyskuje maksimum skupienia i zaangażowania architektki. W efekcie portfolio studia nieustannie poszerza się o naturalne, indywidualne i ponadczasowe wnętrza.
Projekty wnętrz tworzone z pasją – wieloletnia droga do założenia własnej pracowni
Architektka Martyna Pietrzak-Florkiewicz zdecydowała się założyć własną pracownię projektową w 2022 roku, jednak droga do tego momentu rozpoczęła się zdecydowanie wcześniej. Już od najmłodszych lat pasjonowała ją sztuka, a wybór studiów z zakresu architektury i architektury wnętrz wydawał się naturalny. Jak sama przyznaje projektowanie to dla niej nie tylko praca, ale też hobby, dzięki czemu z przyjemnością podejmuje kolejne wyzwania, pielęgnuje w sobie otwartość i kreatywność, a także chętnie sięga po nowe inspiracje.
Florkiewicz Studio – specjaliści od domowych wnętrz
Martyna Pietrzak-Florkiewicz w swojej pracy bardzo ceni poczucie sprawczości. Ma świadomość ogromnego wpływu otaczającej nas przestrzeni na samopoczucie i sposób postrzegania świata, dlatego do każdego projektu podchodzi z dużą odpowiedzialnością. W zrozumieniu tego, jakie znaczenie ma dopasowana do potrzeb przestrzeń, pomogła jej realizacja projektu własnego mieszkania.
Dziś w swojej pracy stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do klientów oraz pełne zaangażowanie, które stało się możliwe po przekazaniu części obowiązków specjaliście z zakresu zarządzania, jakim jest Damian. Dzięki temu Florkiewicz Studio tworzy dla inwestorów wnętrza prawdziwych domów – skrojonych na miarę wygodnych, ponadczasowych i pięknych.
Jakie wartości i filozofia przyświecają Wam podczas pracy projektowej? Jakie są Wasze priorytety w tworzeniu projektów wnętrz?
Tak w życiu, jak i w projektowaniu najważniejsza jest dla mnie NATURALNOŚĆ. Każdy projekt rozpoczynamy od poznania inwestorów oraz ich oczekiwań dotyczących przyszłego miejsca do życia. Następnie proponujemy rozwiązania, które będą dla nich jak najbardziej naturalne – nie tylko w sferze otaczających materiałów czy kolorów, ale także funkcjonalności. W swoich projektach uwzględniamy przyzwyczajenia, nawyki i sposób życia, a także osobistą definicję „dobrego wnętrza”. Jesteśmy przekonani, że domowe przestrzenie nie mogą być scenografią, w której próbujemy odgrywać dane role. Muszą być azylem, w którym każdy czuje się sobą bardziej niż gdziekolwiek indziej.
Czy macie ulubiony styl projektowania wnętrz? Jeśli tak, to jaki?
W kwestii estetyki ponownie stawiamy na naturalność. Wykorzystywanie szlachetnych materiałów, kolorów ziemi oraz prawdziwych struktur to zdecydowanie cechy charakteryzujące nasze projekty. Często w ramach naturalnej estetyki wykorzystujemy inspiracje stylem nowoczesnym, minimalistycznym, boho, skandynawskim, a także industrialnym. Staramy się proponować naszym klientom rozwiązania, które są uniwersalne i ponadczasowe, a jednocześnie wprowadzają do wnętrz ciepło, harmonię i spokój.
Jakie materiały i technologie najchętniej wykorzystujecie w swoich projektach?
Najchętniej wykorzystujemy oczywiście naturalne materiały. Prawdziwy kamień, drewno lub forniry, lniane dodatki, naturalne tynki dekoracyjne… Czasem jednak budżet ogranicza nas w proponowaniu takich rozwiązań – wtedy szukamy zamienników, które jak najwierniej odwzorują dany materiał i wpiszą się w możliwości finansowe.
Jakie są Wasze doświadczenia z pracy z klientami? Co według Was jest kluczem do udanej współpracy?
Uważam, że istotnym czynnikiem udanej współpracy jest poznanie nie tylko wytycznych projektowych, ale także osobowości, charakteru i sposobu życia osób, dla których tworzymy dane wnętrze. Dzięki temu projektowana przestrzeń będzie zarówno piękna pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalna i maksymalnie dopasowana do swoich użytkowników.
Gdy już wiemy, jaki klient jest, co lubi, jakie są jego potrzeby i oczekiwania, to od udanej współpracy dzieli nas jedynie odpowiednie zaangażowanie w cały proces twórczy oraz szacunek względem czasu klienta, jego pieniędzy oraz powierzonej nam przestrzeni domu. Kształtowanie relacji w oparciu o zaangażowanie i szacunek pozwala zbudować niezbędne do owocnej współpracy zaufanie. A to z naszego doświadczenia przekłada się na pełne zadowolenie klienta z usługi, którą świadczymy.
Warto również dodać, że zadowolenie klienta monitorujemy na każdym z etapów projektowych, prosząc o informację zwrotną zarówno inwestorów jak i partnerów biznesowych. Wszystko po to, aby móc ciągle się doskonalić i zapewniać jedne z najlepszych usług na rynku.
Czy możecie opowiedzieć o najciekawszym projekcie, nad którym pracowaliście?
Największym i najciekawszym wyzwaniem, z którym się zmierzyłam, było zdecydowanie zaprojektowanie wnętrz dla samej siebie. W momencie, w którym architekt musi wcielić się także w rolę klienta, może w pełni zauważyć, ile trudnych decyzji trzeba podjąć i jak wiele czasu potrzeba do określenia swoich własnych preferencji. Okazuje się, że obszerna wiedza na temat materiałów wykończeniowych oraz różnych możliwości aranżacyjnych staje się wręcz utrudnieniem, ponieważ ostateczny wybór musi ograniczyć się do tylko jednego rozwiązania! Na szczęście burza mózgów odbyta w towarzystwie męża pomogła doprecyzować całą koncepcję i do dziś cieszymy się wnętrzem dopasowanym w 100% do naszych oczekiwań.
Czy oferujecie usługę konsultacji?
Tak. Jest to usługa dla klientów, którzy nie potrzebują projektu wnętrz, natomiast chcą uzyskać poradę od doświadczonego projektanta. Zakres konsultacji jest różny w zależności od potrzeb klienta. Może obejmować doradztwo w kwestii układu funkcjonalnego danego pomieszczenia, doboru materiałów wykończeniowych na podstawie już istniejących we wnętrzu, dopasowania kolorystyki w danej przestrzeni itd.