Wnętrze mieszkania zaprojektowano z myślą o wydobyciu oraz podkreśleniu atutów technologiczno-architektonicznych jakie posiada budynek znajdujący się przy ulicy Sprzecznej. Jest to pierwszy od wielu lat wielorodzinny budynek mieszkalny wybudowany w technologii prefabrykowanej w Polsce. Za projektem wnętrza stoi Marcin Kropidło z biura Speys.
Mieszkanie projektu biura Speys
Podczas budowy tego obiektu klient miał życzenie. Chciał, aby dwupokojowe mieszkanie zostało oddane do użytku bez wewnętrznego wykończenia ścian oraz stropu w powszechnie przyjętym standardzie deweloperskim. Dzięki temu technologia konstrukcji budynku z prefabrykowanych żelbetowych ścian oraz stropów stała się jednocześnie charakterystycznym elementem architektury wnętrza.
45-metrowe wnętrze
Pod względem funkcjonalnym w mieszkaniu na powierzchni 45m2 zachowano klasyczny układ lokalu M2. Jednak inwestorzy naciskali na otwarcie przestrzeni w możliwie maksymalny sposób. Murowana ściana pomiędzy sypialnią a pokojem dziennym została zastąpiona ścianą szklaną w systemie bezszprosowym.
W efekcie wnętrze lokalu pod względem optycznym stało się jednoprzestrzenne, podkreślając automatycznie ekspozycję betonowej konstrukcji budynku. Z kolei zastosowanie kurtyn pozwala różnorodnie kształtować charakter wnętrza zarówno w trybie dziennym jak i nocnym.
Surowa przestrzeń została dodatkowo podkreślona wyposażeniem w postaci m.in. polskich zabytkowych lamp przemysłowych typu UORP-250 oraz oszczędnych w wyrazie mebli zaprojektowanych z typowych elementów stosowanych budownictwie oraz przemyśle.
Zdjęcia: Marcin Cioch
Zobacz również: Apartament z widokiem na centrum Łodzi | Pracownia Lokal Studio