Absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, mająca na swoim koncie duże projekty wnętrz biurowych, handlowych i rezydencjonalnych dla międzynarodowych firm, kilkanaście lat temu postawiła na niezależność! W 2014 r. Izabela Widomska – bo o niej mowa – założyła własną pracownię, specjalizującą się w eklektycznych aranżacjach wnętrz. Tym, co wyróżnia jej realizacje, jest niezwykła lekkość oraz ciepło, a także ożywcze operowanie kolorem. A jak sama opowiada o swojej pracy?
Od dziecięcej pasji do pierwszych samodzielnych projektów – jak powstała pracownia Izabela Widomska Wnętrza?
Wracając do początków swojej fascynacji branżą wnętrzarską, Izabela Widomska wspomina pierwsze w Polsce międzynarodowe magazyny, takie jak Elle Decoration, które kartkowała, zachwycając się kolorowymi, ciepłymi i eklektycznymi przestrzeniami. Zamiłowanie do tego typu przytulnych aranżacji pozostało z nią do dziś. Zanim jednak spełniła marzenie o własnej pracowni, zdobyła bogate i niezwykle różnorodne doświadczenie, współpracując z międzynarodowymi podmiotami przy realizacji dużych inwestycji.
Moment przełomowy nastąpił w 2014 r. Po przerwie macierzyńskiej architektka zdecydowała się spróbować swoich sił w projektowaniu indywidualnym. Zakładając własną pracownię, pragnęła mieć większy wpływ na styl i jakość tworzonych wnętrz oraz na organizację swojej pracy. Przez pierwsze dwa lata realizowała projekty głównie dla znajomych i osób z polecenia, sukcesywnie powiększając grono klientów. Dziś ma na swoim koncie mnóstwo nietuzinkowych aranżacji, a inwestorzy, z którymi współpracuje, podkreślają, że tworzone przez nią wnętrza są pełne zrozumienia dla ich stylu życia.
Jakie wartości i filozofia przyświecają Ci podczas pracy projektowej? Jakie są Twoje priorytety w tworzeniu projektów wnętrz?
Wartości, którymi kieruję się jako architekt wnętrz, to harmonia, piękno i dobre życie. Priorytetem jest dla mnie, aby moje projekty dostarczały komfort, bezpieczeństwo oraz ciepło i były wysoce dopasowane do użytkowników i miejsca, w którym zaistnieją.
Czy masz ulubiony styl projektowania wnętrz? Jeśli tak, to jaki?
Eklektyczny, ciepły, lekki i z elementami vintage – tak w skrócie opisałabym swój styl. Lubię łączyć stare z nowym. Staram się tworzyć jasne przestrzenie, które są przede wszystkim dopasowane do właściciela.
Jakie materiały i technologie najchętniej wykorzystujesz w swoich projektach?
Najchętniej sięgam po naturalne materiały, na czele z drewnem. Często proponuję też konglomerat kwarcowy czy ceramikę, a także użytkowe i łatwe w utrzymaniu materiały drewnopochodne.
Jakie są Twoje doświadczenia z pracy z klientami? Co według Ciebie jest kluczem do udanej współpracy?
Lubię współprace z klientami, którzy zadali sobie trud sprawdzenia, jaką projektantką jestem i którzy doceniają to, co proponuje moja pracownia. Taka weryfikacja dopasowania mojej oferty do potrzeb i oczekiwań klienta sprawia, że współpraca od samego początku jest dobra, zrównoważona i oparta na zaufaniu.
Czy możesz opowiedzieć o najciekawszym projekcie, nad którym pracowałaś?
Zrealizowany w 2014 roku projekt własnego dwupoziomowego mieszkania był sporym wyzwaniem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że stworzyłam naprawdę dobre i ponadczasowe wnętrze, które mimo upływu lat wciąż nas cieszy. Poza niezbędnym odświeżeniem nic w nim nie zmieniliśmy, a mieszkanie nadal jest piękne.