Na mapie Łodzi znajduje się klimatyczne miejsce, w którym każdy smakosz złotego trunku znajdzie coś dla siebie. Przed Tobą oryginalny projekt autorstwa pracowni Gusta – Piwoteka Narodowa!
Pub Piwoteka Narodowa w nowej odsłonie
Pub Piwoteka Narodowa od dekady funkcjonował pod innym adresem, a teraz otworzył swoje drzwi dla klientów przy ulicy Traugutta 4 w Łodzi. Nowe miejsce to 260-metrowy lokal, którego wnętrze zostało podzielone na cztery przestronne sale. Nowością jest również kuchnia, dzięki której można zamówić obiad lub przekąskę do złotego napoju.
Kraftowe piwo lane jest z dwudziestu jeden kranów, mieszczących się w barze wykonanym na specjalne zamówienie. Jego konstrukcja okazała się sporym wyzwaniem dla projektantki Magdy Szczepaniak. Mebel musiał być tak zaprojektowany, aby pomieścił wszystkie krany, każdy z doprowadzonym dopływem i odpływem wody oraz zaworem. Projektantce z pracowni Gusta udało się także zachować klimat z poprzedniego lokalu, do którego zdążyli już przyzwyczaić się klienci.
Piwne akcenty w Piwotece Narodowej
Do królestwa smakoszy kraftowych napitków prowadzą niskie schody, a po lewej stronie znajdują się antyczne lustra. Wyjątkowy nastrój w łódzkim lokalu unosi się już od progu, a tworzy go mnóstwo detali – od najmniejszych elementów, takich jak zdjęcia przy wejściu, aż po umywalki w łazience, wykonane ze starych beczek po burbonie lub whisky. Ten sam motyw pojawia się także w salach, gdzie większe, odnowione beczki po winie stanowią podstawę stołów – skręcone z drewnianym blatem są doskonałą parą do barowych krzeseł.
Do nowego miejsca wprowadzono trochę atmosfery angielskich pubów w nowoczesnym wydaniu – charakterystycznymi elementami są blachy piwne, nawiązujące do znanych marek trunków, czy typowe dla tego typu lokali, skromne, ale nastrojowe oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem jest tablica z menu – to nowatorski pomysł projektantki z pracowni Gusta.
Detale w stylu loft
We wnętrzu pubu Piwoteka Narodowa widoczny jest industrialny sznyt: podświetlana ceglana ściana stanowi tło dla baru, którego bryła wykonana jest z metalowych elementów. Odcień koloru ceglanego pojawia się również na cokołach na ławkach, dodatkach tekstylnych, czy na podświetlanym logo ciętym z blachy.
Z kolei pod barem i w jednej z sal znajduje się fornir kamienny. Te obszerne arkusze przypominają wielkoformatowe obrazy, z których każdy z nich jest inny, a przez to tak oryginalny. W całym pubie naturalne drewno na podłodze wspaniale komponuje się z czernią ścian i sufitów. W łazience zaś znajdziemy lustra również o czarnej, wyrazistej ramie, zestawione z surowością ściany ze zdobieniem o strukturze betonu.
Piwoteka Narodowa to doskonałe miejsce do posmakowania kraftowych piw w towarzystwie dobrego designu.
Miejsce: Piwoteka Narodowa
Projekt: Gusta
Zdjęcia: Raspberry Workshop | raspberry-workshop.com
Zobacz również: Wiele Dobrego na warszawskim Wilanowie | Bistro Zagajnik w Radomsku