4Rest: meble upcyklingowe

4Rest: meble upcyklingowe

Duet projektowy, oparty na kontraście talentów. On lubi silne i klasyczne formy, ona subtelne współczesne wzornictwo. On przez tygodnie potrafi “dopieszczać” produkt, ona wciąż eksperymentuje z nowymi technikami. Połączyła ich pasja do ekologii, upcyklingu i nietypowych rozwiązań. Przez ostatnie 5 lat objechali świat dookoła, w Polsce odnaleźli kolebkę dla kolejnej przygody – firmy 4Rest i Projektu Upcykling.

Pracownia 4Rest narodziła się z zamiłowania do historii, pasji twórczej i ciągłego odkrywania nowych możliwości. Produkty powstające w pracowni są unikatowe, autorskie i najwyższej jakości. Cenią funkcjonalność i ponadczasowość. Priorytetem jest wykorzystanie jak największej ilości materiałów odzyskanych – upcykling to nie tylko metoda pracy, ale i postrzegania produktów, styl życia i myślenia.

Czym jest Upcykling?

Upcykling to technika produkcji, której kwintesencją jest takie wykorzystanie materiałów i produktów (odpadów), aby stworzyć nowy produkt o wyższej wartości/jakości niż oryginał. Pojęcie zostało pierwszy raz użyte w 1994 roku. Proces ten pozwala na zmniejszenie: ilości odpadów, konsumpcjonizmu, emisji gazów przemysłowych oraz wtórnego zanieczyszczenia.

Upcykling to również metoda wtórnego użycia materiałów. To proces, w którym twórca docenia nakład pracy i energii wykorzystany do pierwotnej produkcji przedmiotu. W efekcie otrzymujemy unikatowy produkt pełen historii, gdzie kreatywna (artystyczna) wizja miesza się z nietypową techniką obróbki i łączenia materiałów.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter