63-metrowe oliwkowe królestwo na warszawskim Mokotowie

Kolor oliwkowy to dobre wyjście dla wszystkich tych, którym dom kojarzy się nie tylko z czterema ścianami, ale przede wszystkim z bezpiecznym, spokojnym i relaksującym azylem. Dlaczego warto sięgnąć po lekko przybrudzoną, żółtozieloną farbę i z jakimi kolorami zaprezentuje się ona najlepiej? Przed Tobą oliwkowe królestwo na warszawskim Mokotowie!

Oliwkowe królestwo

Architekci z firmy IdeabyMag realizowali jeden z projektów na warszawskim Mokotowie, gdzie mieli okazję sprostać wyzwaniu, jakie postawiło im mierzące 63 metry mieszkanie. Projektanci od samego początku założyli, że efektem pracy będzie schludne i harmonijne wnętrze. To właśnie dlatego w trakcie wyboru kolorów ścian nie wahano się, aby zestawić biel z oliwką, bardzo często myloną z khaki. Kto zna się na oddziaływaniu kolorów na ludzką psychikę, ten na pewno zrozumie, dlaczego pozwolono tej barwie królować przede wszystkim w salonie i przedpokoju.

Przestronny, jasny salon w projekcie IdeabyMag
Przestronny, jasny salon w projekcie IdeabyMag

Przedpokój to pomieszczenie witające za każdym razem, gdy przekraczamy próg domu. W tej realizacji domowników gościć będzie właśnie oliwkowy odcień, mający za zadanie odprężyć ich już w progu. Aby uwidocznić tę barwę, wykorzystano sztuczny element roślinny, drzwi przypominające drewno, a także – dla podbicia efektu – płytki podłogowe w odcieniu bieli oraz jasnej i ciemnej zieleni. W tym przypadku uwagę zwracają wzorzyste płytki i ich zielone akcenty, ponieważ zestawienie oliwki i rozmaitej tonacji zielenią zawsze prezentuje się dobrze.

Salon – Serce domu

Wędrując długim korytarzem, na którego ścianach możemy dostrzec eleganckie elementy sztukaterii, trafiamy do serca domu – salonu – w którym również króluje biel połączona z oliwką. Nie są to jednak jedyne barwy dominujące pomieszczenia, ponieważ wykorzystano tu również brąz. Efekt wizualny przypomina więc styl nowoczesny, łączący ze sobą elegancję i nutę przyrodniczego tchnienia.

Oliwkowa ściana w przestronnym salonie
Oliwkowa ściana w przestronnym salonie

Sam salon nie przytłacza dodatkami. Znajdziemy tu stolik z widokiem na podwórze, kanapę i stolik kawowy oraz telewizor i kolejną ozdobę roślinną. Pomieszczenie jest jednak otwarte na kuchnię, która naturalnie wpisuje się w krajobraz salonu, choć utrzymana jest w duchu dominującej bieli, przełamywanej gdzieniegdzie brązem. Występują tu również elementy złota, będące swoistego rodzaju ,,biżuterią” dla kuchennych mebli. Oba pomieszczenia zaopatrzono również w designerskie lampy, nadające wnętrzu jeszcze więcej oryginalności.

Stylowa realizacja od IdeabyMag

Niemniej interesująca jest również łazienka. W tym przypadku obserwujemy dominację bieli i brązu, wykorzystanego w postaci łazienkowych szafek lub płytek ściennych. Tak jak i w kuchni, wykorzystano tu złote elementy, aby urozmaicić pomieszczenie i nadać mu eleganckiego wydźwięku. Tym, co może urzec najbardziej, są jednak podświetlane półki i okrągłe lustro, a także lampy, przypominające swoim kształtem księżyce.

Duże łóżko w przestronnej sypialni z oknem
Duże łóżko w przestronnej sypialni z oknem

Realizacja zawiera elementy sztukaterii w korytarzu i salonie, a także… w sypialni, gdzie króluje biel. Aby jednak nie było zbyt jasno, dodano tutaj także moc jasnych brązów w postaci podłogi i elementów pojemnej szafy połączonej z lustrem, biurkiem wzbogaconym o półki, a także paletę różnych kolorów, tkwiących w dodatkach. Tak jak i w poprzednich pomieszczeniach, tak i w tym projektanci nie zapomnieli o desiginerskich lampach i elementach roślinności.

Przestronna sypialnia z dużym łóżkiem
Przestronna sypialnia z dużym łóżkiem

Dużym plusem na mapie mieszkania są również wielkie okna znajdujące się w salonie. Dzięki swoim rozmiarom wpuszczają do środka mnóstwo światła oraz – przy lepszej pogodzie – promienie słońca, co wspaniale współgra z barwą brązu i oliwki. W upalne dni każdy z nas woli jednak schronić się przed słońcem, dlatego też salon zaopatrzony został w białe zasłony, stawiające kropkę na ,,i” w tym pomieszczeniu.


Projekt: IdeabyMag | ideabymag.com
Zdjęcia: Pion Poziom | pionpoziom.com

Zobacz również: 120-metrowy apartament na osiedlu Botanica | Klimatyczny dom nad Jeziorakiem

63-metrowe oliwkowe królestwo na warszawskim Mokotowie - projekt IdeabyMag - foto Pion Poziom
Biała wyspa w białej kuchni od IdeabyMag
Przestronny salon z oliwkową ścianą
63-metrowe oliwkowe królestwo na warszawskim Mokotowie - projekt IdeabyMag - foto Pion Poziom
63-metrowe oliwkowe królestwo na warszawskim Mokotowie - projekt IdeabyMag - foto Pion Poziom
Jasna kuchnia z wyspą w projekcie pracowni IdeabyMag
Przedpokój w kolorze oliwkowym
Oliwkowa ściana w projekcie pokoju od IdeabyMag
Drewniany motyw w łazience z wanną i parawanem
Wanna z parawanem w łazience z drewnianym motywem
Duże lustro w łazience z miedzianymi płytkami
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter