MIESZKANIA

70-metrowe mieszkanie dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi

Jak przełamać monotonię codziennego życia i jednocześnie wynieść się na wyżyny dobrego designu? Justyna i Patryk Ławrynowicz, założyciele biura 3XEL Architekci stworzyli mieszkanie dla młodej pary, znajdujące się niedaleko centrum miasta, przy ul. Łąkowej na Starym Polesiu w Łodzi. Zdecydowanie króluje tu kolor, który swoją funkcją spełnia oba powyższe warunki. Dzięki doskonałym fotografiom Dariusza Jarząbka mogliśmy zobaczyć efekty pracy architektów w pełnej okazałości.

Mieszkanie na Starym Polesiu w Łodzi – kolor kwintesencją koncepcji

Wnętrze tworzy jednorodność struktur i powierzchni, która została przełamana wyrazistymi kolorami. Pozytywna energia barw dociera do nas tuż po przekroczeniu progu. Zielona strefa wejściowa uwzględnia szafy z miejscem na przechowywanie i siedziskiem.

Wnętrze 70-metrowego mieszkania dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi – foto Dariusz Jarząbek

Dodatkiem są czarne uchwyty od polskiej marki Laga. Hol prowadzi nas do salonu i otwartej kuchni, w której dominuje kolor niebieski. Aby pomieszczenia łączyły się i wzajemnie uzupełniały, kolor ten znalazł się także na płótnie obrazu Emilii Ławrynowicz w strefie wypoczynkowej. 

Meblowa klasyka designu

Architekci z biura 3XEL dokładnie przemyśleli każdy szczegół mieszkania, tak aby przestrzeń była nie tylko stylowa, ale także funkcjonalna. Wyspa kuchenna na wysokich nóżkach jest jednocześnie szafką RTV z miejscem na telewizor. Pomieszczenie dopełniają dodatkowe akcenty kolorystyczne w postaci żółtej tapicerki sofy z Customform oraz zieleni krzeseł i roślin, które pobudzają zmysły i koją zmęczony umysł.

Wnętrze 70-metrowego mieszkania dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi – foto Dariusz Jarząbek

Interesującym urozmaiceniem jest różnorodność siedzisk przy stole jadalnianym. Znajdziemy tam krzesła z kolekcji HAY dla IKEA, oryginalne HAY J77, czy klasyki designu zaprojektowane przez Jaimego Hayona. Symetryczny układ jadalni kończy zamknięty regał z dwiema otwartymi, fornirowanymi półkami na książki i dekoracje.

Wnętrze 70-metrowego mieszkania dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi – foto Dariusz Jarząbek

Łazienka pełna detali

W przeciwieństwie do strefy dziennej łazienka to przestrzeń naturalnego drewna i monochromatycznych kolorów. Fornirowana szafka na czarnym stelażu mieści obszerne szuflady i jest podstawą dla dużej umywalki nablatowej. Detalem uzupełniającym całość aranżacji są sekwencje ręcznie malowanych wzorów, inspirowanych prehistorycznymi śladami rowkowanych muszli w formacjach skalnych.

Wnętrze 70-metrowego mieszkania dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi – foto Dariusz Jarząbek

Łamiące i nakładające się na siebie odciski tworzą złudzenie optyczne, dzięki któremu ściany w łazience poruszają się i wibrują. Dariusz Jarząbek uchwycił na fotografiach każdy najmniejszy szczegół piękna tej przestrzeni.  Biel mniejszego pomieszczenia, przeznaczonego na drugą toaletę została zaakcentowana wysoką zabudową z miejscem na pralkę i suszarkę w kolorze gołębiego błękitu.

Pracownia 3XEL

Justyna i Patryk Ławrynowicz prowadzą biuro 3XEL Architekci od 2015 roku. Głównym obszarem ich działalności są projekty aranżacji wnętrz dla klientów prywatnych oraz biznesowych, a także indywidualne projekty architektoniczno-budowlane. Uważają, że architektura powinna być szyta na miarę, a także łączyć funkcjonalność z estetyką przy zachowaniu jak największej indywidualności. Cechuje ich otwarte podejście do projektowania oraz nowych rozwiązań i technologii. Projektując, szczególną uwagę zwracają na funkcję, formę oraz ich wzajemną relację, starannie dobrane materiały i detale. Potwierdzeniem projektów są udane realizacje, które stanowią najlepszą wizytówkę biura.

Zdjęcia: Dariusz Jarząbek

Zobacz również: Retro i nowoczesność w 55-metrowym mieszkaniu | Nowoczesne mieszkanie w dawnej fabryce

Łazienka projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Salon projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Kuchnia projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Niewielka kuchnia projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Salon projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Mieszkanie w Łodzi projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Przytulny salon projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Łódzkie wnętrze projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Zielony hol projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Niebieska sypialnia projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Niebieska ściana w sypialni projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Szara łazienka projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Szare płytki w łazience projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Biały grzejnik w szarej łazience projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Jasny salon projektu pracowni 3XEL – foto Dariusz Jarząbek

Marcin Kieliszek

Published by
Marcin Kieliszek

Recent Posts

Wystawa Osieki. Plener 70 w NCK w Warszawie

W Kordegardzie, Galerii Narodowego Centrum Kultury (NCK) można oglądać wystawę prezentującą  wybrane prace wybitnych twórców konceptualnych  oraz fragment…

28 minut ago

Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

Przeprowadzka do nowego biura często jest pretekstem do podniesienia standardu przestrzeni pracy. Reprezentująca branżę farmaceutyczną…

1 dzień ago

Marka CZAS – proste, lecz niebanalne zegarki

Pojęcie CZAS pozostaje niezmiennie intrygujące i inspirujące, pomimo faktu, że używanie zegarka wyłącznie dla sprawdzenia…

2 dni ago

Dom o powierzchni 130m2 – projekt, który powstał z przyjaźni

Czy wnętrza wpływają na nasze samopoczucie? W obecnych czasach chyba nikt już nie ma wątpliwości,…

2 dni ago

Vieques Outdoor – kolekcja łazienkowa projektu Patricii Urquioli

Patricia Urquiola stworzyła kolekcję łazienkową Vieques Outdoor dla marki Agape w oparciu o swoje projekty…

3 dni ago

Leśne apartamenty przy Hotelu Bjornson

Architekci z belgijskiej pracowni Ark-shelter zaprojektowali leśny zespół wypoczynkowy przy Hotelu Bjornson zbudowany z prefabrykowanych…

3 dni ago