71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify – Architektura Wnętrz

71-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli, zrealizowane przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz to projekt stawiający na barwy bieli i szarości. Stonowaną kolorystykę uzupełniły tu nowoczesne materiały wykończeniowe, proste bryły mebli, geometryczne wzory oraz nieoczywiste złote i miedziane dodatki. Całość zachwyca czystością formy i przytulnością.

Złoto i miedź – 71-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli

Mieszkanie o powierzchni 71 m kw. zostało zaprojektowane przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz. Działania projektowe zostały podjęte już na wczesnym etapie powstawania inwestycji. Ten krok spowodował, że architektka mogła wprowadzić kilka znaczących zmian w układzie ścian oraz instalacji elektrycznych i wodnokanalizacyjnych.

Przestronny salon w 71-metrowym mieszkaniu na warszawskiej Woli projektu Modify
71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify – Architektura Wnętrz

Kolory bieli i szarości to ukochane barwy Inwestorki, dlatego musiały stać się podstawą koncepcji aranżacji. Szarość i biel stały się idealnym tłem do wprowadzenia prostych brył oraz geometrycznych wzorów. Przestrzeń ożywiły elementy w kolorze drewna, miedzi i złota.

Ściana w miedzi

Wspomniane wcześniej kolory dominują w strefie dziennej mieszkania – kuchni, salonie oraz w przedpokoju. Przestronne okna nadają wnętrzu jasności i powiększają je wizualnie. Aby dodać przytulności, podłoga wyłożona została drewnopodobnymi panelami winylowymi, wstawiono tu również gięte krzesła oraz wygodny szary narożnik. Dekoracyjna ścianka za telewizorem została wykonana z laminatu imitującego miedzianą, delikatnie szczotkowaną blachę.

Telewizor na ścianie w salonie połączonym z kuchnia w 71-metrowym mieszkaniu na warszawskiej Woli projektu Modify
Dekoracyjna ścianka za telewizorem z laminatu imitującego miedzianą

Praktyczny blat kuchenny

Sercem mieszkania jest kuchnia utrzymana w głównych kolorach całej koncepcji. W efekcie powstała minimalistyczna i w pełni funkcjonalna przestrzeń. Właścicielce zależało na wyposażenie kuchni w wygodny blat roboczy. Architektka z pracowni Modify postawiła na sprawdzony materiał – konglomerat Cosentino Silestone w odcieniu Lagoon. Idealnie wkomponowuje się on kolorystycznie do projektu, a jednocześnie ma też swoje walory praktyczne – jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na zarysowania, plamy i uderzenia.

Wyspa kuchenna w kuchni połączonej z salonem - 71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify
Minimalistyczna i w pełni funkcjonalna kuchnia

Geometryczna sypialnia

Centralnym elementem sypialni jest łóżko z efektownym wezgłowiem. Oryginalne tapicerowanie zostało poprzecinane złotymi listwami. Elementami ocieplającymi przestrzeń jest tu fornir dębowy w formie panelu na ścianie oraz szafek nocnych. Po bokach wezgłowia zastosowano poziome oświetlenie led, dające przyjemne światło, nadające nastrojowości pomieszczeniu, szczególnie po zmroku.

Duże łóżko w sypialni - 71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify
Łóżko w sypialni z efektownym wezgłowiem.

Łazienka z konglomeratem

Łazienka oraz oddzielna toaleta utrzymane zostały w identycznej tonacji kolorystycznej. Zastosowano tu czarną armaturę oraz podobne dodatki i efektowną geometryczną tapetę. W obydwu pomieszczeniach blaty podumywalkowe to zastosowane uprzednio w kuchni, konglomeraty Cosentino Silestone, w tym samym kolorze. Materiał idealnie pasujący do zastosowań w przestrzeniach kuchennych jak i w łazienkach, harmonijnie współgra z całym wnętrzem.

Czarny grzejnik w jasnej łazience - 71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify
Czarna armatura w jasnej łazience

Pracownia Modify – Architektura Wnętrz

Pracownia Modify zajmuje się projektowaniem wnętrz przestrzeni prywatnych jak i komercyjnych. Dzięki zdobytej wiedzy i kilkuletniemu doświadczeniu proponuje kompleksową usługę projektową wraz z nadzorem nad realizacją i pomocą w zakupach.

Zdjęcia: Michał Młynarczyk

Zobacz również: 72-metrowe mieszkanie we Włochach | Mieszkanie w Kościerzynie dla młodego małżeństwa

Salon połączony z kuchnią w 71-metrowym mieszkaniu na warszawskiej Woli projektu Modify
Wyspa kuchenna w kuchni połączonej z salonem - 71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify
Jasna toaleta - 71-metrowe mieszkanie na Woli projektu Modify
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter