72-metrowe mieszkanie we Wrocławiu od Madde Studio

Minimalistyczna funkcjonalność – w tych dwóch słowach można zamknąć aranżację 72-metrowego mieszkania we Wrocławiu, którego projekt został stworzony przez Madde Studio. To przestrzeń jednocześnie zwyczajna i niezwykła, a wszystko za sprawą funkcjonalnych rozwiązań, ale nietuzinkowego koloru, który zachwyca swoją naturalności i jasną ponadczasowością. Zobaczcie domowy azyl pary inżynierów, którzy cenią sobie wnętrza praktyczne, ale niesztampowe.

Projekt Madde Studio – funkcjonalność ponad wszystko

Kwintesencją projektów wnętrzarskich jest stworzenie przestrzeni funkcjonalnych i komfortowych. Nie inaczej było również w przypadku wnętrza stworzonego przez Madde Studio. Realizacja wymagała gruntownych zmian, takich jak powiększenie łazienki kosztem przestrzeni holu który po zmianach pozostał nadal w pełni funkcjonalny, a na dodatek pomieścił dużą szafę z mnóstwem miejsca do przechowywania.

Kolejną małą rewolucją, która, wbrew pozorom, zmieniła bardzo wiele, było dodanie naświetlenia pomiędzy salonem a łazienką. Dzięki temu domowe SPA zyskało dzienne światło, które radykalnie wpłynęło na komfort użytkowania tej przestrzeni. Na koniec zmieniony został układ ścian pomiędzy salonem a gabinetem. Ciasny, niefunkcjonalny kącik w strefie dziennej zmienił się w wygodną przestrzeń na wypoczynek przed telewizorem i to bez szkody dla drugiego pomieszczenia.

Oprócz błękitnego nieba nic tu więcej nie potrzeba

Cała aranżacja nie byłaby tak wyjątkowa, gdyby nie jeden, delikatny, ale niezwykle hipnotyzujący dodatek, czyli lekko szarawy odcień błękitu. To kolor, który przywodzi na myśl kawałek nieba, a widać go między innymi na wysokiej zabudowie kuchennej, w której znalazło się miejsce również na lodówkę i piekarnik. Błękit to również motyw przewodni strefy wypoczynkowej, w której przejawia się na wygodnej sofie, stojącej pod kątem do wyspy kuchennej.

To kolor, który wycisza i relaksuje, ale także doskonale koresponduje z wykorzystanymi materiałami. W 72-metrowej aranżacji dominuje natura drewna w różnych odcieniach – od lekkiej miedzi, którą widać na frontach szafek kuchennych, przez sosnę hokerów aż do lekkiego brązu minimalistycznego regału. Kolejnym naturalnym materiałem jest także marmur, który dominuje na wyspie kuchennej, ale również w łazience.

Nowoczesna przytulność

Połączenie błękitu, drewna oraz kamienia sprawia, że na wskroś nowoczesne wnętrze nabiera niezwykle przytulnego, bliskiemu pierwotnej stronie człowieka charakteru. Synonimem funkcjonalności jest również łazienka, która lekko kontrastuje z ciepłem przestrzeni dziennej. To pomieszczenie to prawdziwa definicja chłodnego minimalizmu w postaci wszechobecnej bieli, która została przełamana wzorzystymi płytkami.

Madde Studio udowadnia, że minimalizm może być funkcjonalny, ale jednocześnie przytulny i po prostu piękny. 72-metrowe mieszkanie ich projektu jest nowoczesną odpowiedzią na wnętrzarski trend, który przyciąga ciepłem przestrzeni bez zbędnych dodatków.

Produkty wykorzystane w projekcie

Farby: Flugger
Podłoga: BOEN Dąb Pale White Espressivo
Płytki: Tubądzin Specchio Carrara
Armatura: Tres
Meble: Noti Furniture, Optisofa


Projekt: Madde Studio | www.maddestudio.pl
Zdjęcia: K. Koryniowska, K. Potocka

Zobacz również: Wszystkie odcienie szarości | 80 m2 na Warszawskim Ursynowie

Drewniany regał w salonie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter