85-metrowe wnętrze w Warszawie projektu Spacja Studio

Nowoczesny apartament w Warszawie łączy minimalizm z kolorem. Barwne akcenty ożywiają całą przestrzeń, odzwierciedlając pogodne podejście do życia mieszkańców. Wśród nich pierwszoplanową rolę odgrywa niebieska sofa w salonie. To model Umo marki Nobonobo.

Wnętrze projektu Spacja Studio

Projekt 85-metrowego wnętrza mieszkania w Warszawie łączy nowoczesny minimalizm z kolorowymi elementami. Duet bieli i czerni wraz z architektonicznym betonem na fragmentach ścian i sufitach stanowi tło dla barwnych akcentów subtelnie wplecionych w aranżację. Proste, architektoniczne formy zostały zestawione z różnorodnymi strukturami, takimi jak drewniane listewki czy ornamentalne płytki.

Niebieska sofa w salonie w stylu industrilanym
Wnętrze projektu Spacja Studio

Za koncepcję całości odpowiada Spacja Studio, które umiejętnie połączyło aspekty estetyczne z przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jest tu nie tylko ładnie, ale i pomysłowo. W strefie wejściowej wygospodarowano miejsce na oddzieloną garderobę, która zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie.

W strefie dziennej umiejętnie ukryto przejścia do innych pomieszczeń. Lamelowa ściana nie tylko ociepla i ożywia wnętrze, ale jednocześnie skrywa w sobie drzwi do łazienki oraz głównej sypialni. Z kolei zabudowa regału kamufluje drzwi do pokoju dziecięcego.

Drewniany stół i komplet 8 krzeseł w salonie projektu Spacja Studio
Jadalnia w warszawskim wnętrzu

Kuchnia wkomponowana w zabudowę

Ciekawym rozwiązaniem jest także kuchnia w całości wkomponowana w wysoką zabudowę poprowadzoną na całej długość ściany. Strefa robocza wraz z blatem, gdy nie jest użytkowana, pozostaje ukryta za przesuwnymi drzwiami, co pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku.

Czarna ściana w jadalni połączonej z salonem
Czarna kuchnia wkomponowana w zabudowę

Utrzymana w klasycznej bieli optycznie powiększa wnętrze, a po otwarciu pięknie kontrastuje z ciemną kolorystyką schowanej tu przestrzeni pracy. W centrum strefy dziennej znalazł się duży stół z surowym, drewnianym blatem, przy którym postawiono żółtą ławkę oraz wygodne krzesła.

Część salonowa

Centrum otwartej strefy dziennej stanowi jednak część salonowa. Tu najważniejszym elementem jest duża, narożna kanapa, o wyróżniającej się na tle monochromatycznej aranżacji barwie. To model Umo renomowanego producenta mebli tapicerowanych Nobonobo, który zauroczy wszystkich zwolenników nowoczesnych i minimalistycznych form oczekujących komfortu i wygody.

Sofa w salonie projektu Spacja Studio
Kanapa Umo od Nobonobo w salonie projektu Spacja Studio

Jego modułowa konstrukcja daje szerokie możliwości dopasowania mebla do własnych potrzeb, a odwrotne szycie dodaje przestrzeni charakteru. Umo to typowy leniuch, który swoim designem zachęca do odpoczynku i relaksu. Tworzy on wypoczynkową wyspę, miejsce, gdzie mieszkańcy mogą oglądać wspólnie ulubione filmy lub w spokoju poczytać książki, których pokaźna kolekcja znalazła się na przeciwległej ścianie. Całość dopełnia kolorowy dywan.

Minimalistyczny sznyt

W podobnej konwencji urządzona została sypialnia. Tu także, oprócz pojemnej szafy i tapicerowanego łóżka z dużym wezgłowiem, zaaranżowano kącik czytelniczy. Na podwyższonej posadzce pod oknem swoje miejsce odnalazła wygodna pufa oraz regał z ulubionymi książkami. Całość ożywiają malinowe akcenty i żywa zieleń.

Duże łóżko w sypialni z dużym łóżkiem
Duże łóżko w sypialni

Łazienka również została zaprojektowana minimalistycznym sznytem. Odnajdziemy tu wyraźny podział na strefy – na wprost wejścia znalazła się wolnostojąca umywalka z lustrem w czarnej ramie, natomiast po prawej stronie kolejno wnęka prysznicowa oraz toaleta z wysoką zabudową meblową. Malinowe oraz drewniane akcenty ocieplają pomieszczenie i nadają mu nieformalnego charakteru.


Projekt: Spacja Studio | spacjastudio.pl

Zobacz również: 82-metrowa przestrzeń z antresolą | Mieszkanie w pralni na poddaszu

Przestronny salon projektu Spacja Studio
Drewniany stół i żółta ława w jadalni projektu Spacja Studio
Drewniany stół i żółta ława w jadalni projektu Spacja Studio
Czarno-białe płytki w holu
Drewniane lamele na ścianie w przedpokoju w projekcie Spacja Studio
Czarna ściana w jadalni połączonej z salonem
Czarno-białe płytki na podłodze w garderobie
Czarno-białe płytki ceramiczne na podłodze w kuchni
Sypialnia z dużym oknem
Łazienka z czarną ścianą
Jasna łazienka z kabiną prysznicową w projekcie Spacja Studio
Pokój dziecięcy z czerwonym plakatem z bajki Auta
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter