A0: kreatywne wykorzystanie potencjału materiałów poprodukcyjnych

A0: kreatywne wykorzystanie potencjału materiałów poprodukcyjnych

Marka A0 to meble i akcesoria wyposażenia wnętrz zaprojektowane przez duet projektantów: Monikę Piechowicz i Jacka Wrzosek. Meble wykonano z materiałów pozostałych z procesu produkcji w fabryce schodów ATRIUM. Wykorzystano również odpady szkła i sukna.

W skład ciągle rozwijanej kolekcji wchodzą obecnie: stoły, lampy, sofa, pojemniki, wieszaki, krzesła i inne formy użyteczne.  Meble miały swoja premierę na targach DESIGNU w Poznaniu.

A0 reprezentuje autorską ideę projektantów Eko Industrial Design (EKO ID), której głównym założeniem jest kreatywne wykorzystanie potencjału materiałów poprodukcyjnych. Ich kształt i wielkość stają się inspiracją do projektowania mebli. Projektanci A0 nadają odpadom nowy charakter, a ich seryjność i powtarzalność pozwalają na tworzenie kolekcji mebli i akcesoriów. W ten sposób nic się nie marnuje, a nowe odpady nie są generowane. Produkty A0 to staranność wykonania i dbałość o ekologię na każdym etapie produkcji, począwszy od pozyskania materiałów, poprzez oszczędność energii i czasu pracy, kończąc na recyklingowym opakowaniu.

Inspiracją dla projektantów i jednocześnie cechą charakterystyczna A0 stały się okrągłe otwory powstałe w stalowych pasach po wycięciu elementów konstrukcyjnych schodów. W efekcie formy A0 są lekkie, ażurowe, ale i wytrzymale ze względu na użyty materiał. Cześć kolekcji jest modułowa i pozwala na łączenie elementów tworząc większe formy- tak więc meble sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych otwartych przestrzeniach. Nowością jest możliwość zastosowania części kolekcji na zewnątrz, jako mebli ogrodowych czy elementów małej architektury.

Najważniejsze dla projektantów A0 jest jednak dbałość o każdy detal kolekcji i ekologiczny charakter. Każdy odpad metalu znajduje nowe zastosowanie.

Więcej znajdziecie tutaj.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter