Aine: idealne meble do małych mieszkań

Aine: idealne meble do małych mieszkań

Między czarnym a białym istnieje sześć milionów odcieni. Na co dzień posługujemy się kilkudziesięcioma, przyzwyczajeni do ich podstawowych znaczeń i funkcji. A gdyby odwrócić kolejność? Określić potrzebę, rozszerzyć znaczenie i dostosować do nich formę? Meble aine tworzone są według tej idei. Forma i wielość zastosowań, które realnie zmieniają przestrzeń dookoła i których granicę wyznacza wyobraźnia użytkownika. W potrzebie i konieczności kompaktowego modelu życia liczy się ruch i zmiana. Estetyka to za mało. Markę aine poznaliśmy na London Design Fair, zrobili na nas ogromne wrażenie!

aine (Aesthetics is Not Enough)  projektuje i produkuje w krótkich seriach meble, dla których podstawą jest idea multifunkcjonalności oraz dostosowywanie się do potrzeb użytkownika. Każdy model powstaje w wyniku dyskusji i prac interdyscyplinarnego zespołu, w którego skład – oprócz projektanta i konstruktora – wchodzą antropolog kultury i socjolog. Idee i potrzeby, na które odpowiadają meble aine, są najczęściej potrzebami cechującymi małe wnętrza, lub powierzchnie spełniające na co dzień różne funkcje.

Re-formuj przestrzeń, korzystaj z wyobraźni Każdy z tworzonych w aine produktów służy przynajmniej dwóm celom użytkowym i otwarty jest na nadawanie mu kolejnych ról. Możliwości zastosowania wyznacza tu często wyobraźnia, a zmiana funkcji dokonuje się przy pomocy jednego prostego gestu – podniesienia, opuszczenia, skręcenia.

Meble aine projektowane są z trwałych materiałów w taki sposób, aby łatwo mogły przenosić się z użytkownikiem i odpowiadać na jego zmieniające się potrzeby. Każdy projekt ma z założenia porządkować otaczającą nas przestrzeń, pozwalać na jej formowanie i reformowanie oraz eliminowanie z niej tego, co zbędne.

Estetyka to za mało

„Poprzez świadome wybory, na które wpływ mają między innymi badania wśród potencjalnych użytkowników danego produktu, nasze meble mogą nie tylko pełnić różne funkcje, ale – co najważniejsze i niezwykle rzadkie – realizować je w pełni. Te meble „nie udają” stołu w przebraniu biurka, gazetownika, czy stolika kawowego, one naprawdę są nimi wszystkimi” – wyjaśniają twórcy marki aine.

Formą wyjściową dla każdego produktu aine jest stół: podstawowy mebel organizujący życie domowników, wykorzystywany do jedzenia, nauki i pracy (w zróżnicowany sposób), ale także skupiający na sobie uwagę podczas różnych form spędzania czasu wolnego.

 

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter