Aleksandra Drozdowska i optymistyczna paleta barw we wnętrzu

Tworząc ten projekt, Aleksandra Drozdowska potraktowała go jak puste płótno. Na równi postawiła funkcję i formę. “Namalowała” wnętrze, skupiając się na kompozycji i relacjach pomiędzy poszczególnymi elementami.

Projekt, który stworzyła Aleksandra Drozdowska jest bardzo interesujący. Punktem wyjścia była komoda Orto od PHORMY. Wyjątkowy kolor i frezowane fronty zainspirowały projektantkę do wyboru pozostałego wyposażenia. Komodę uzupełniło łóżko Umo producenta Nobonobo w równie oryginalnym kolorze.

Aleksandra Drozdowska i optymistyczna paleta barw we wnętrzu
Pastelowa geometria – projekt Aleksandra Drozdowska

Mebel w prostej formie jest bardzo wygodny i czyni wnętrze bardziej przytulnym dzięki tapicerowanej ramie i zagłówkowi. Ciekawym elementem są także drewniane stoliki Fou i Cavalier od Misa Form, niezwykle dekoracyjne i wielofunkcyjne, mogą służyć jako stolik nocny, pomocnik, postument czy stołek do siedzenia.

Aleksandra Drozdowska i pastelowa geometria

Wybór pasteli do przestrzeni sypialnianej zapewnia możliwość relaksu oraz energię tuż po przebudzeniu. Wokół łóżka projektantka postawiła na białe lastryko jako bazę i akcenty w postaci barwnych płaszczyzn, natomiast w strefie garderoby głównie na kolor. Wybrała proste, geometryczne formy. Zestawiła pionowe i poziome linie z łukami, które wzajemnie się podkreślają. Wprowadzenie geometrycznych form uspokaja mnogość użytych kolorów i faktur. Mamy lastryko, frezowane fronty, drewno, welur, listwy ścienne, do tego kilka różnych kolorów.

“Zależało mi aby paleta barw była optymistyczna, ale nie przytłaczająca” – mówi Aleksandra Drozdowska.

Aleksandra Drozdowska i optymistyczna paleta barw we wnętrzu
Pastelowa geometria – projekt Aleksandra Drozdowska

Przepisem na połączenie tego wszystkiego jest konsekwentna forma – linie pionowe, poziome i łuki. Dodatkowo geometria jest czymś, co zawsze będzie nas pociągać. Nie jest związana tylko ze światem wykreowanym przez człowieka, występuje często w przyrodzie. Geometria roślin, złoty podział i harmonia natury to niezwykle fascynujący temat i niewyczerpalne źródło inspiracji. Ponadto zatarcie granic między podłogą, ścianami i sufitem pozwoliło stworzyć prawdziwy „obraz”.

Wnętrze z historią

Wnętrze opowiada historię zabieganej osoby, która nie ma czasu na sezonowe zmiany aranżacji. Projekt podkreśla przestrzeń, skupia się na pomieszczeniu jako nierozerwalnej całości, nie trzeba stawiać żadnych ozdób, żeby wnętrze żyło. Jednocześnie przestrzeń jest prosta, harmonijna, sprzyja wytchnieniu, a przy tym nie jest nudne.

Aleksandra Drozdowska i optymistyczna paleta barw we wnętrzu
Pastelowa geometria – projekt Aleksandra Drozdowska

Konkurs „EUFORMA we wnętrzu”

Projekt, który stworzyła Aleksandra Drozdowska został wyróżniony w konkursie “EUFORMA we wnętrzu”. “EUFORMA we wnętrzu” to konkurs dla młodych projektantów, zorganizowany przez showroom EUFORMA we współpracy z wybranymi polskimi producentami. Polegał on na stworzeniu najbardziej niezwykłej i oryginalnej wizualizacji wnętrza z wykorzystaniem elementów polskiego designu.

Zobacz również: Tomasz Pytel i wnętrze zainspirowane “nowoczesną stodołą” | Geometria i elegancja stylu art deco w projekcie Marty Długi

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter