Anna Maria Sokołowska i projekt własnego biura

Mogłoby się wydawać, że największym wyzwaniem w pracy architekta jest stworzenie swoim klientom komfortowej przestrzeni do życia. Tymczasem aranżacyjną próbą ogniową może okazać się urządzenie własnego biura. Tego zadania podjęła się architektka Anna Maria Sokołowska, która w projekcie uwzględniła potrzeby wszystkich użytkowników wnętrza pracowni, ale również chęć przybliżenia odwiedzającym klientom materiałów i rozwiązań, które stosuje na co dzień. Jednym z nich były grzejniki marki Luxrad.

Proste, a zarazem efektowne rozwiązania

Motywem przewodnim biura znajdującego się w gdyńskim budynku w stylu modernistycznym jest sam klimat obiektu. We wnętrzu zostały zastosowane proste, a zarazem efektowne rozwiązania, które podkreślają styl aranżacji. Inspiracją dla projektu biura nie były obecne trendy, a przede wszystkim chęć stworzenia ponadczasowej przestrzeni do swobodnej pracy. We wnętrzu pojawiły się materiały oraz rozwiązania, które goszczą na co dzień w projektach realizowanych przez biuro architektury wnętrz Anny Marii Sokołowskiej.

Niebieskie fotele w jasnym wnętrzu projektu Anny Marii Sokołowskiej
52-metrowe biuro projektu Anny Marii Sokołowskiej

Co ciekawe, elementem koncepcji pięćdziesięciodwumetrowego biura jest również okazja przetestowania zupełnie nowych projektowych pomysłów, które będzie można wykorzystać w aranżacjach stworzonych z myślą o kolejnych klientach. Dzięki temu inwestorzy odwiedzający biuro mogą zobaczyć na żywo innowacyjne materiały i nietuzinkowe rozwiązania, sprawdzając, jak prezentują się one w rzeczywistości.

Bycie na bieżąco z trendami jest w branży projektowej niezwykle istotne, jednakże znalezienie w tym, co modne, tego, co będzie ponadczasowe, jest niezwykle cenną umiejętnością. Dzięki temu stworzona przestrzeń biurowa zaprasza klimatyczną uniwersalnością, ale też oryginalnością, która będzie przez długie lata wpisywać się we wnętrzarski kanon piękna.

Ponadczasowa kolorystyka

Bazą całego projektu była ponadczasowa kolorystyka w postaci bieli, czerni i szarości. Taka paleta barw została zestawiona z naturalnym materiałem, drewnem, który jest nieodłącznym elementem wielu projektów architektki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze jest nie tylko niezwykle eleganckie, ale jednocześnie łatwe do ewentualnego przearanżowania niskim nakładem pracy i środków – wystarczy wprowadzić do niego nowe elementy wyposażenia i dekoracje, by cieszyć się sporą aranżacyjną zmianą.

Wnętrze biura - projekt Anna Maria Sokołowska
Bazą projektu jest ponadczasowa kolorystyka

Przełamaniem czarno-szaro-drewnianego klimatu jest czerń, a także kolor niebieski w szarym odcieniu, który pojawia się na sufitach w gabinecie i pokoju projektantów, a także na regale w pokoju spotkań. Pojawił się również ponadczasowy granat – na krzesłach i siedzisku na korytarzu. Taki akcent kolorystyczny ożywia i urozmaica wnętrze, zacierając mnogość poziomych i pionowych podziałów i subtelnie wzbogacając projektową oszczędność formy.

Anna Maria Sokołowska i funkcjonalność przestrzeni biurowej

Każda przestrzeń biurowa jest tworzona z myślą nie tylko o jej przyszłych użytkownikach, ale również o osobach, które na co dzień będą odwiedzać to miejsce. W związku z tym funkcjonalność takiego wnętrza powinna być dostrzegalna zarówno dla pracowników, jak i klientów. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są drzwi zlicowane ze ścianą, które optycznie powiększają przestrzeń. Uwagę przykuwa również tapeta na suficie, a także przeszklona ściana, która zapewnia dostęp do światła dziennego w niewielkim pokoju do spotkań.

Ciemna ściana w industrialnym wnętrzu
We wnętrzu postawiono na funkcjonalność

W gdyńskim biurze nie mogło zabraknąć również oczywistych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak grzejnik. W projekcie pojawił się kaloryfer marki Luxrad, a dokładniej model Columnus, który architektka wielokrotnie wykorzystywała w swoich realizacjach. Jego designerski sekret kryje się w prostej konstrukcji, która jest nie tylko efektownym źródłem ciepła, ale przede wszystkim subtelną dekoracją.

Grzejnik Columnus marki Luxrad to jeden z moich ulubionych modeli. Stosowałam go wcześniej w naszych realizacjach w kamienicach, gdzie ten model wpisuje się znakomicie. Dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym biurowym wnętrzu. Wychodzę z założenia, że jeśli mamy klienta przekonać do produktu to musi go zobaczyć na żywo – mówi architektka Anna Maria Sokołowska z Pracowni Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz.

Wnętrze biura, które zaprojektowała dla siebie Anna Maria Sokołowska
W projekcie wykorzystany został m.in. grzejnik Columnus marki Luxrad

Jak podkreśla sama architektka, projektowanie wnętrz to dla niej życiowa pasja, pełna wyzwań, często trudnych wyborów, ale również radości z tworzenia i obserwowania, jak z pomysłu powstaje wymarzony azyl dla nowych użytkowników. Odzwierciedleniem tej mieszanki emocji jest gdyńskie biuro, które zaprasza ponadczasowością i funkcjonalnością, ale również przytulnością i niepowtarzalnym klimatem.


Projekt: Anna Maria Sokołowska | amsokolowska.pl
Zdjęcia: Fotomohito | fotomohito.eu

Stylowe wnętrza biura projektu Anny Marii Sokołowskiej
Dekoracja we wnętrzu - czarny ptak
Jasne wnętrze biura z niebieskim sufitem
Lustro w przestronnym holu - projekt Anna Maria Sokołowska
Anna Maria Sokołowska i projekt własnego biura
Biało-szara łazienka z wanną - projekt Anna Maria Sokołowska
Biała łazienka z drewnianymi elementami - projekt Anna Maria Sokołowska
Anna Maria Sokołowska i projekt własnego biura - zdjęcie Fotomohito
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter