Apartament w Mińsku projektu ZROBIM architects

Andrus Bezdar ze studia ZROBIM architects zaprojektował wnętrze nowoczesnego apartamentu w stolicy Białorusi.

Apartament Reflection

Apartament Reflection jest nietypowym projektem, ponieważ stworzył go dla siebie architekt i współzałożyciel pracowni ZROBIM architects. Ponieważ sam był własnym zleceniodawcą, ograniczała go jedynie własna wyobraźnia. Powstał projekt, który odzwierciedla filozofię studia – mieszkanie jest pełne otwartej przestrzeni, wykończone w stylu minimalistycznym i wypełnione meblami robionymi na zamówienie. Co równie ważne, duże okna zorientowane na południowy wschód zalewają wnętrze kaskadami promieni słonecznych.

Minimalistyczny apartament w Mińksu
Minimalistyczny apartament w Mińsku

Mieszkanie podzielone jest na kilka najważniejszych stref – główny salon z jadalnią, sypialnię z miejscem do pracy, łazienkę i przedpokój. Strefy te mają w głównej mierze charakter umowny, nie są sztywno podzielone ściankami działowymi. Projektant starał się jak najbardziej otworzyć przestrzeń. Dzięki temu prawie z każdego miejsca widać całą resztę apartamentu.

Wnętrze projektu ZROBIM architects

Wchodząc do wnętrza, mijamy strefę wejściową i od razu znajdujemy się we wspólnej przestrzeni przeznaczonej na relaks, przygotowywanie i spożywanie posiłków. Szklane przepierzenie oddziela ten obszar od sypialni, w której znajduje się również komputer – główne narzędzie pracy właściciela. Jedynym miejscem bardziej odizolowanym od reszty przestrzeni jest położona na lewo od wejścia łazienka. Apartament ma 75 metrów kwadratowych powierzchni, ale dzięki brakowi ścian oddzielających pokoje wydaje się dużo większy.

Otwarta garderoba w salonie
Ścianka oddzielająca pomieszczenia

Wykończenie wnętrza jest czyste i minimalistyczne. Dominuję proste, nowoczesne meble i stonowane kolory. Białe ściany jeszcze bardziej rozświetlają i tak słoneczne przestrzenie. Jasna klepka na podłodze stanowi przeciwwagę dla pastelowych kolorów wykończeń. Prostą geometrię formy od czasu do czasu przerywa ciekawy akcent – taki jak stary, żeliwny grzejnik czy gazetnik o sinusoidalnym kształcie.

Żeliwny grzejnik na ścianie w projekcie ZROBIM architects

Co ciekawe, część wyposażenia stanowią meble z własnej kolekcji stworzonej przez projektantów studia ZROBIM. Ich oddzielna marka – BY FURNITURE – promuje meble nowoczesne, a jednocześnie czerpiące z bogatych źródeł białoruskiego rzemiosła. We wnętrzu znalazła się sofa i szklany stół barowy wraz z krzesłami tej marki.


Projekt: ZROBIM architects | zrobim.by
Zdjęcia: Elizaveta Kulenenok

Zobacz również: Elegancki apartament w Sopocie | 85-metrowy apartament w centrum Wrocławia

Niebieska sofa w salonie
Minimalistyczna łazienka w projekcie pracowni ZROBIM architects
Kuchnia połączona z salonem w projekcie pracowni ZROBIM architects
Przestronny salon w projekcie pracowni ZROBIM architects
Minimalistyczny apartament w Mińsku projektu ZROBIM architects - foto Elizaveta Kulenenok
Otwarta garderoba w projekcie pracowni ZROBIM architects
Gazetownik przy łóżku
Minimalistyczna sypialnia w bieli
Minimalistyczny apartament w Mińsku projektu ZROBIM architects - foto Elizaveta Kulenenok
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter