Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio

Zaczęło się od zdecydowanej ingerencji w plan parteru polegającej na przemodelowaniu strefy wejściowej tak, aby uzyskać spójną przestrzeń części dziennej. Widać ją już od samego wejścia do domu dzięki przeszklonej ścianie wiatrołapu i otwarciu kuchni na pokój. Dom o powierzchni 175 m2 stanowi część bliźniaka. Miało być maksymalnie prosto, przejrzyście, jasno i przestrzennie. I tak właśnie jest. Przed Tobą aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak od Dagar Studio.

Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniakbiel, złoto i koronka

Głównym elementem łączącym wszystkie otwarte pomieszczenia parteru stanowi obłożona tłoczonymi w wyrafinowany koronkowy wzór płytka Azteca „Deco Artwork”. To ona była pierwszym wyborem studia i inspiracją do dalszych poczynań projektowych.   

W domu dominuje biel ścian, szarość posadzki w kuchni (Tubądzin „Epoxy Graphite”), czerń na meblach i blatach. Wyjątkowym elementem jest złota wanna w łazience na piętrze. Towarzyszą jej granatowe dodatki.

Duży narożnik we wnętrzach domu bliźniaku
Salon w domu typu bliźniak

Podświetlana witryna

Najważniejszym elementem organizującym przestrzeń parteru jest wyspa kuchenna i duża, wisząca nad nią podświetlana witryna. Trzeba przyznać, że jej wielkość jest imponująca. Mimo pierwotnych obaw Inwestorów wpisała się w przestrzeń idealnie i to właśnie oni są obecnie jej najwierniejszymi fanami, nie tylko wizualnie, ale też pod kątem praktycznym.

Ciemna wyspa w kuchni i szafka z szybą
Podświetlana witryna nad wyspą kuchenną

Beton i złoto

Na uwagę zasługuje także narożny kominek, którego obudowa została potraktowana czarnym granitem, takowym polerowanym gresem, a także zdecydowanie nowatorskim eksperymentem: płytami betonowymi malowanymi złotą farbą. Ten ostatni zabieg jest na tyle niespotykany, że zyskuje uznanie u wszystkich odwiedzających dom.

Kominek w salonie w domu bliźniaku
Kominek w salonie w domu typu bliźniak

Lustrzane iluzje optyczne

Nie można też pominąć sypialni i toaletki na piętrze. Tam złoto dominuje nad bielą i jest powielane w licznych odbiciach lustrzanych, tworzących zaskakujące iluzje optyczne. Całości dopełnia tapeta firmy York Wallcoverings „Modern Metals”.

Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio - foto Mateusz Pawelski
Sypialnia ze złotymi detalami

Z sypialni na stadion piłkarski

Główną pasją syna Inwestorów jest sport z naciskiem na piłkę nożną. W jego pokoju czujemy się prawie jak na stadionie piłkarskim, w samym środku boiska, prawie strzelając gola do bramki, podświetlanej nad wnękowym łóżkiem.

Pokój dziecka z motywem piłki nożnej
Pokój dla młodego miłośnika piłki nożnej

Prywatna ścianka wspinaczkowa

Całość wystroju klatki schodowej uzupełnia monstrualnie wysoka biblioteczka i raczej nietypowe rozwiązanie: prywatna ścianka wspinaczkowa, stworzona według kategorycznego postulatu Pana domu w ramach kontrasygnaty na wszechpanujące złoto. Klatka schodowa łączy preferencje współmałżonków – ścianę z jej złotymi posterami i jego zamiłowanie do sportu.

Czarna ściana we wnętrzach domu-bliźniaka
Czarna ściana z plakatami w złotych ramach

Wszystkie meble zostały wykonane przez stolarnię Roberta Włodarczyka, natomiast autorem schodów jest Pan Marek Papiernik. Cierpliwość we współpracy i staranność w opracowaniu detali przełożyła się na jakość realizacji. 

Pracownia Dagar Studio

Dagar Studio to autorska pracownia projektowa architekta Dariusza Grabowskiego, istniejąca od 2000 roku. Pracownie cechuje kreatywny indywidualizm o wyważonej proporcji między formą i funkcją, co stanowi główny priorytet autora, specjalizującego się w wieloletniej pracy projektowej w dziedzinie architektury – głównie wnętrz mieszkalnych. Kliknij TUTAJ i zobacz jeden z projektów pracowni Dagar.

Zdjęcia: Mateusz Pawelski

Zobacz również: Rezydencja w podpoznańskich Chybach | Nowoczesna stodoła – stylowa oaza spokoju dla rodziny

Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio - foto Mateusz Pawelski
Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio - foto Mateusz Pawelski
Biało-złota wolnostojąca wanna w łazience
Biało-złota wolnostojąca wanna w łazience
Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio - foto Mateusz Pawelski
Ciemna wyspa w kuchni
Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak projektu Dagar Studio - foto Mateusz Pawelski
Drewniany stół i komplet 6 niebieskich krzeseł w salonie
Niebieski narożnik w salonie
Jasna łazienka z wanną w kolorze złoto-białym
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter