Architektoniczne widoki od Mind the Gap

„Najpierw my kształtujemy nasze budynki, a potem one kształtują nas” powiedział kiedyś Winston Churchill. Ten wymowny cytat brytyjskiego męża stanu zachęcił twórców marki MINDTHEGAP do stworzenia niezwykłej kolekcji tapet „Histoire de L’Architecture”. 

Nie każdy może zamieszkać w amsterdamskiej kamienicy, albo wjechać na szczyt wieży Eiffla. Ale od czego jest wyobraźnia projektantów? Designerzy współpracujący z rumuńską marką MINDTHEGAP zainspirowali się dawnymi rycinami przedstawiającymi słynne budowle i postanowili przenieść je na nasze ściany.

 

„Żyjemy w otoczeniu wspaniałej architektury stworzonej przez genialne umysły tego świata – mówią twórcy marki — Ta kolekcja jest hołdem, jaki chcemy im złożyć”.

 

Stojące w równym rzędzie kolumny, półkoliste arkady wsparte na potężnych filarach, renesansowe kamienice Rzymu i Amsterdamu…   Te tapety to coś więcej niż efektowna dekoracja ściany. To wspaniale ilustrowany przewodnik po architektonicznych detalach. Tu nic nie uszło uwadze projektantów. Wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły zostały oddane z niezwykłą starannością i pietyzmem. Dekoracyjne gzymsy, smukłe pilastry, nawet na pierwszy rzut oka niezauważalne zdobienia. Wszystko tak wiernie odwzorowane, że momentami można odnieść wrażenie jakby strzeliste kolumny świątyni Ateny stały za naszymi plecami, a dachy amsterdamskich kamienic piętrzyły się gdzieś pod sufitem.

Projektanci marki MINDTHEGAP zapewniają, że monochromatyczne kolaże z fragmentami dawnej architektury zaprezentują się fantastycznie na każdej ścianie, ale najbardziej pokochają ją wielbiciele eklektycznych klimatów. Styl vintage z pewnością polubi tapety zainspirowane szkicami słynnego Charlesa Garniera, twórcy Paryskiej Opery, a klasyka z nutą artystycznego szaleństwa zachwyci się symbolami Paryża. Teraz dzięki tapecie zainspirowanej wieżą Eiffla każdy może być bliżej miasta miłości.

Dekoracje na ścianę ujmują nie tylko wyrafinowanym wzornictwem, ale też nowoczesna technologią. Wszystkie wykonywane są na nowej generacji i najwyższej jakości podłożach oraz drukowane przy pomocy przyjaznych dla środowiska, bezzapachowych farb drukarskich o bardzo wysokiej trwałości. Do ich zmywania wystarczy wilgotna gąbka. Sprzedawane są w rolkach o szer. 52 cm i dł. 300 cm i dostępne zazwyczaj w kilku wariantach kolorystycznych.

Marka MINDTHEGAP powstała w 2015 r. Ich główną dewizą jest hasło „wyróżniać się”. Jej założyciele mówią, że inspiracją jest dla nich wszystko co ich otacza: obrazy, rysunki, szkice, zasłyszane opowieści, a nawet sny. W swoich projektach wykorzystują stare fotografie, antyczne ilustracje i ryciny, i przekładają je na współczesny język. Ich pierwsza kolekcja tapet została uhonorowana prestiżową nagrodą Elle Decoration Romanian Design Awards 2016, a kolejne serie wciąż zbierają pochlebne recenzje od ekspertów. Póki co marka odważnie podąża własną ścieżką, formułując autorską wizję pięknego wnętrza. Od niedawna tapety MINDTHEGAP można kupić w Polsce w salonach Dekorian Home.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter