WNĘTRZA DOMÓW

Architektura-em i wnętrza domu jednorodzinnego w Wejherowie

Wykorzystanie surowych materiałów to zabieg stosowany w aranżacji wnętrz coraz częściej. Piękno betonu w naturalnych odcieniach, stali i szkła doceniane jest przez najbardziej wymagających Klientów. Dziś chcemy Was zaprosić do wnętrz domu jednorodzinnego w Wejherowie projektu Pracowni Archiktektura-em. To nowoczesne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu, które Emilia Fuhrmann – Głębocka zaprojektowała dla siebie i swojej rodziny!

Wnętrza projektu pracowni Architektura-em – w zgodzie z własną wizją

Prezentowany dom jest wspólnym projektem projektantki z pracowni Architektura-em i jej męża, który jest architektem (MEKS Architekci). Wnętrza stworzyli dla siebie oraz swojej 14-letniej córki. Głównym priorytetem było stworzenie wnętrza, w którym będzie dominowało połączenie betonu, stali i szkła. Przed Emilią Fuhrmann-Głębocką stało nie lada wyzwanie – aranżacja 290 m2 w zgodzie z własną wizją. Efekt jej pracy może Cię zaskoczyć.

Ogrodzenie domu jednorodzinnego w Wejherowie

Wnętrze z elementami stylu loftowego

W domu dominuje styl nowoczesny z elementami stylu loftowego. To, co od razu przykuło naszą uwagę, to betonowa ściana w korytarzu. Już na etapie budowy małżeństwo przewidziało rysunek szalunku. Ściana jest w pełni surowa i niczym niepomalowana. W aranżacji pojawiły się także efekty rdzy. Są one wynikiem rdzewienia stalowych konstrukcji domu. Szalunki zostały wykonane w taki sposób, aby uzyskać jak największą, jednolitą powierzchnię.

Betonowe ściany w salonie

Schody z surowej stali

Niewątpliwie, jednym z najciekawszych elementów domu jednorodzinnego są schody. Powstały z czarnej, surowej stali o grubości 5mm. Składają się z trzech elementów zespawanych ze sobą na miejscu budowy. Te wyjątkowe schody zostały wykonane przez lokalnego rzemieślnika.

Hol w stylu industrialnym

Łazienka w bieli

Łazienka utonęła w bieli. Małżeństwo pozwoliło sobie na realizację marzenia o łazienkowej oazie spokoju. To pomieszczenie jest kwintesencją prostoty, minimalizmu i świeżości. Ma podłużny kształt, ale dzięki zastosowaniu lustra na całej ścianie, tuż nad umywalkami, wydaje się o wiele bardziej przestronne. W łazience znalazło się miejsce zarówno na przeszklony prysznic, jak i wannę.

Biała łazienka w projekcie Architektura-em

Budynek eco

Dom projektu pracowni Architektura-em został stworzony zgodnie z myślą eco. Znajduje się w nim pompa ciepła, fotowoltaika oraz sanitariaty Roca W+W umożliwiające odzysk wody. Do tej pory znajduje się ich w Polsce zaledwie kilka. Pozyskaną deszczówkę Emilia Furman – Głębocka wraz z mężem wykorzystają do podlewania ogrodu.

Całość budynku prezentuje się bardzo nowocześnie. Dom emanuje stylem, a po przekroczeniu progu czuć jego niepowtarzalny charakter!

Zobacz również: Rubedo house – domek letniskowy w Strachowie | Dom weselny Lubaszka

Betonowa ściana we wnętrzu domu jednorodzinnego w Wejherowie

Salon w stylu industrialnym we wnętrzu domu jednorodzinnego w Wejherowie

Architektura-em i wnętrza domu jednorodzinnego w Wejherowie

Architektura-em i wnętrza domu jednorodzinnego w Wejherowie

Schody w salonie

Dom jednorodzinny w Wejherowie

Czarne schody w salonie

Sypialnia w dużym łóżkiem

Wnętrza domu jednorodzinnego w Wejherowie

Wnętrza domu jednorodzinnego w Wejherowie

Kuchnia w domu jednorodzinnym w Wejherowie

Jasna łazienka w projekcie pracowni Architektura-em

Marcin Kieliszek

Published by
Marcin Kieliszek

Recent Posts

Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

Przeprowadzka do nowego biura często jest pretekstem do podniesienia standardu przestrzeni pracy. Reprezentująca branżę farmaceutyczną…

23 godziny ago

Marka CZAS – proste, lecz niebanalne zegarki

Pojęcie CZAS pozostaje niezmiennie intrygujące i inspirujące, pomimo faktu, że używanie zegarka wyłącznie dla sprawdzenia…

2 dni ago

Dom o powierzchni 130m2 – projekt, który powstał z przyjaźni

Czy wnętrza wpływają na nasze samopoczucie? W obecnych czasach chyba nikt już nie ma wątpliwości,…

2 dni ago

Vieques Outdoor – kolekcja łazienkowa projektu Patricii Urquioli

Patricia Urquiola stworzyła kolekcję łazienkową Vieques Outdoor dla marki Agape w oparciu o swoje projekty…

3 dni ago

Leśne apartamenty przy Hotelu Bjornson

Architekci z belgijskiej pracowni Ark-shelter zaprojektowali leśny zespół wypoczynkowy przy Hotelu Bjornson zbudowany z prefabrykowanych…

3 dni ago

29-metrowa kawalerka w Poznaniu projektu 2form

Kawaler? To słowo brzmi interesująco. Ale już kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkimi…

4 dni ago