Avocado Pracownia Twórcza – Trójwymiarowe Morskie Mapy

Lubicie podróżować nad morze lub jezioro? Zbieracie pamiątki ze swoich podróży? Zdjęcia, filmy, pocztówki, a może magnesy? A gdyby tak powiesić sobie na ścianie piękną, trójwymiarową drewnianą mapę, która będzie prezentowała Wasze ulubione miejsce na Ziemi? Jeśli szukacie nietypowej i oryginalnej dekoracji do mieszkania, to musicie zobaczyć produkty oferowane przez Avocado Pracownia Twórcza!

Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy na żywo wasze produkty, byliśmy zachwyceni. Skąd pomysł na tworzenie drewnianych Trójwymiarowych Morskich Map?

Mapy przemawiają do wyobraźni. Ludzie używają ich od setek lat. Początkowo ich powstawanie wiązało się z szeregiem niebezpiecznych wypraw w głąb nieznanego, nie zawsze przychylnego podróżnikowi lądu. Ludźmi, którzy je tworzyli musiała kierować jakaś wielka siła, chęć poznania, która pchała ich przed siebie. Do dziś oglądaniu czy odczytywaniu starych map towarzyszą nam wielkie emocje. A przede wszystkim ciekawość, która skłania do działania i rozpala wyobraźnię. W Avocado Pracownia Twórcza chcemy tworzyć produkty budzące podobne emocje. Produkty, które nie będą jedynie pozbawioną duszy ozdobą. Chcemy, żeby nasze mapy cieszyły oczy i serca nie tylko nabywców, ale i projektantów.

Trójwymiarowa Mapa Zatoki Gdańskiej - Avocado Pracownia Twórcza

Słyszeliśmy, że Avocado Pracownia Twórcza nie powstała w Polsce. Czy to prawda?

Miejsce powstania naszej firmy jest bardzo nietypowe, ponieważ nasza marka powstała w Nowej Zelandii, gdzie mieszkaliśmy w latach 2013 – 2015. To właśnie tam wykiełkowały pierwsze zalążki naszego twórczego pomysłu. Pomysł ten rozrastał się do coraz śmielszych rozmiarów, aż uformował się szczegółowy plan uruchomienia własnej marki. Wtedy nie pozostało już nic innego, jak zacząć działać.

Nazwa Avocado jest nawiązaniem do tego przełomowego momentu narodzin potrzeby tworzenia. Ponadto pomaga zachowywać nam wspomnienia życia pośród nowozelandzkiej natury i wszechogarniającej zieleni, która skupia się w charakterystycznym owocu, jakim jest awokado.

Trójwymiarowa Mapa Morska - Świat - AvocadoPT

Czyli emigracja zainspirowała Was do rozpoczęcia działalności?

Powstanie Avocado Pracowni Twórczej to wypadkowa wielu czynników. W naszym przypadku była to pasja tworzenia i miłość do natury, a w szczególności wody, czyli jezior, mórz i oceanów. Ich głębia skrywa tajemnice, które zapragnęliśmy odkryć i podzielić się nimi z innymi. W ten sposób powstały Trójwymiarowe Mapy Morskie, czyli sztandarowy produkt Avocado.

Trójwymiarowa Mapa Morska - Morze Śródziemne - Avocado Pracownia Twórcza

Głównym surowcem w Waszych produktach jest drewno. Wybraliście je ze względu na łatwość obróbki?

Powód jest wręcz lakoniczny. Drewno to piękny, naturalny i zdecydowanie najszlachetniejszy materiał dla twórcy. A jak pachnie! Drewno oferuje całą gamę struktur powierzchni, wzorów sęków i kolorów, które tworzą niezliczone ilości kombinacji. Postanowiliśmy tworzyć z niego nasze mapy, ponieważ to surowiec, który doskonale komponuje się z innymi surowcami. Nie ukrywamy, że zależy nam również na ekologii i zmniejszaniu ilości potencjalnych sztucznych odpadów.

Czy tworząc drewniane mapy wyobrażaliście sobie potencjalnego klienta?

Nasze Mapy to produkt unikalny. Stworzyliśmy go dla ludzi, którzy docenią ich kunszt i rzetelność odwzorowania, która przekłada się na zachowaną skalę. Proces tworzenia każdej morskiej mapy to tygodnie spędzone nad studiowaniem dna morskiego, porównywanie wymiarów, głębokości dnia czy konturów linii brzegowej. A to wszystko po to, aby nasze Mapy były oryginalną dekoracją ścienną, która wiernie odzwierciedla rzeczywistość!

Avocado Pracownia Twórcza- Trójwymiarowa mapa morska - Europa ceglanej ścianie

Godziny pracy spędzone nad projektem zapewne muszą mieć wpływ na cenę produktu. Jak z Waszej perspektywy wygląda połączenie ceny z jakością?

W Avocado Pracownia Twórcza dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, selekcjonujemy najlepsze materiały. Poświęcamy wiele dni na projektowanie i wykańczanie każdej drewnianej Mapy. Cena jest uczciwym odzwierciedleniem naszej pracy i serca, które wkładamy w nasze produkty.

Na nasze Morskie Mapy patrzymy nie tylko przez pryzmat zawodu: projektanta, wykonawcy czy sprzedawcy, lecz przede wszystkim jako ludzie zakochani w pięknie, podróżach i wspomnieniach, które pragniemy utrwalać. Zgodnie z tą ideą na życzenie klienta personalizujemy nasze mapy. Zaznaczamy najważniejsze dla niego miejsca, dodajemy ważne daty. Możemy również tworzyć nakładki na konkretne kraje, w których był, mieszkał, zdobył cenne doświadczenie czy po prostu cieszył się życiem. Wszystko po to, aby przeżyte przygody i niezwykłe chwile nigdy nie zostały zapomniane. W Avocado PT wierzymy, że ich posiadanie jest bezcennym skarbem.

Domyślamy się, że nie narzekacie na brak inspiracji przy projektowaniu swoich map?

To fakt! Tutaj pomaga nam przewrotność „głębi”. Wpatrując się w nią dostrzegamy i wydobywamy to, co jest w nas samych. Mamy na myśli skrywane emocje, pokłady motywacji i przyjemność czerpaną z obcowania z naturą.

Avocado Pracownia Twórcza - trójwymiarowe Mapy Morskie - Duża drewniana mapa świata z niebieskim morzem

Które zlecenie było dla Was największym wyzwaniem?

Największym naszym wyzwaniem było stworzenie Trójwymiarowej Mapy Świata. Na jej ostateczny wygląd złożyły się niezliczone ilości prototypów i niemal sześć miesięcy intensywnej pracy. Mapa ukazuje to, czego nie widać, czyli kolejne warstwy nieprzeniknionych morskich i oceanicznych głębin.

Trójwymiarowa Mapa Morska - Niebieski Bałtyk - Avocado Pracownia Twórcza

Wyobraźmy sobie, że zgłasza się do Was klient, który poszukuje ciekawej dekoracji do swojego mieszkania. Co byście mu doradzili?

Szukając inspiracji kieruj się instynktem. Wybierz produkt, który budzi w Tobie konkretne, pozytywne emocje. Sezonowe mody nigdy nie zastąpią własnego gustu. Zbyt szybko się nudzą, a ich miejsce zajmują kolejne trendy.

Trójwymiarowa Mapa Morska - Morze Śródziemne - Avocado Pracownia Twórcza

Jeśli wybrany przez niego produkt wywołuje uśmiech na jego twarzy to oznacza, że wybrał dobrze! W naszym przypadku wielu klientów dziękowało nam za naszą pracę. Usłyszeliśmy, że nasze drewniane mapy utrwalają wszystkie cenne chwile w jednym miejscu, że motywujemy ich i że nasze produkty sprawiają im radość. Dla takich komplementów warto projektować, pracować i żyć!

Zdradzicie naszym czytelnikom swoje najbliższe plany?

Czekają nas same wielkie przygody! Planujemy pojawiać się na wielu eventach związanych z designem. Ponadto ruszamy w twórczą podróż po krainie inspiracji. Najpierw pakujemy plecak, aby wdrapać się na górskie szczyty, a potem… Potem wznosimy się dużo, dużo wyżej i lądujemy na… Księżycu!

Zobacz również: Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu | Pokoloruj swoje wnętrze z dodatkami od Oh!cott

Trójwymiarowa Mapa Morska - Świat - Avocado Pracownia Twócza
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter