Baltique Speakers: drewno, personalizacja, technologia

Co powiecie na połączenie sprzętu hi-fi z naturalnym materiałem, jakim jest drewno? Marka Baltique Speakers postanowiła zrealizować taki projekt, a wszystko zaczęło się od nich samych.

„Pomysł na projekt wziął się z potrzeby. Rozglądając się po rynku hi-fi stylistycznie niewiele pasowało do naszego salonu, a jeśli już, było poza naszym zasięgiem finansowym. Ciężko znaleźć tego typu produkt, który eksponuje materiały naturalne oraz jest relatywnie niedrogi. Tak narodził się pomysł – wykorzystajmy projektowanie oraz CNC do stworzenia powtarzalnie niepowtarzalnego produktu” mówi Mateusz Piasecki.

Niedoskonałości drewna wykorzystuje do podkreślenia unikatowości egzemplarza. Głównie kierował się trzema hasłami – drewno, personalizacja, technologia. Forma frontu sugeruje przestrzeń dźwięku wydobywającego się z kolumn oraz ich charakter – spokój i dostojność. Poza ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, brzmieniowo udało się uzyskać kolumny głośnikowe, które nie męczą dźwiękiem oraz wpisują się w styl pomieszczenia.

„W naszym odczuciu, są to pierwsze kolumny głośnikowe, których zadaniem nie jest ekspozycja samych siebie, a harmonia z otoczeniem, w którym się znajdują” – dodaje Mateusz Piasecki.

A Wam jak się podoba pomysł Baltique Speakers?

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter