Besign Lighting: lampy w technologii LED

Besign Lighting: lampy w technologii LED

Besign Lighting to zespół składający się z trzech osób: Magdy Borowiec, która skończyła Architekturę na Politechnice Gdańskiej oraz Tomka Piaska i Filipa Wieczorka, którzy skończyli Wydział Elektrotechniki i Automatyki również na Politechnice Gdańskiej. Są trójką przyjaciół, którzy z pasji do wzornictwa, architektury i techniki oświetleniowej stworzyli grupę projektową Besign Lighting. Zajmują się projektowaniem, prototypowaniem i wykonywaniem lamp w technologii LED.

Z rzemieślniczą precyzją, wykorzystują swoją inżynierską wiedzę, wykonują oprawy z marmuru i drewna, materiałów, które są odzwierciedleniem trwałości i szlachetnego piękna. Za pozorną prostotą projektów kryje się skomplikowany proces twórczy, podczas którego wykorzystują technologię druku 3D, nowoczesne techniki projektowania i produkcji połączone z ręcznym rzemiosłem. W projektowaniu kierują się słowami Steva Jobsa “Design is not just what it looks like, design is how it works” . W ich lampach design nie kryje się jedynie w idei, wierności szlachetnym materiałom i prostocie formy, ale przede wszystkim, w sposobie świecenia i w tym, jak jest ono zaprojektowane.

KolekcjaHEX

Jest odzwierciedleniem ich fascynacji motywem heksagonu, który wywodzi się bezpośrednio z przyrody i jest bardzo atrakcyjny nie tylko ze względu na piękno formy, ale również przez swoją modularność.

Kiedy do prostoty form dodamy naturalne materiały, otrzymujemy receptę na niczym nie wymuszoną, ponadczasową  elegancję. Oferują kilka wariantów kolorystycznych oraz możliwość dobrania temperatury i natężenia oświetlenia w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.

Zdjęcia: Jakub Nanowski, Agata Hinca.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter