Bongo Design: stalowa rzeźba na ścianę

Bongo Design: stalowa rzeźba na ścianę

O marce Bongo Design pisaliśmy już jakiś czas temu – wtedy zachwycaliśmy się lampą 360 °. Dzisiaj chcemy Wam pokazać inny projekt.

Stalowy Lis został zaprojektowany w 2011 r. przez projektantkę Magdalenę Chojnacką dla własnej marki BONGO DESIGN. Występuje w dwóch rozmiarach. Stalowa rzeźba jest elementem serii Dzikie Głowy (Wild Heads). Nowoczesne trofeum na ścianę.  Geometryczna forma nawiązuje do głowy lisa.

Projekt ten to kontynuacja serii „Dzikie głowy” i jest artystyczną próbą oddania szacunku zagrożonej naturze. Uproszczony, minimalistyczny kształt nawiązuje do ginących/znikających gatunków zwierząt i śladu jaki ten proces pozostawi w naszej pamięci.

Stalowy lis był prezentowany na wystawach, targach w Polsce i zagranicą. W 2013 roku był prezentowany na międzynarodowych targach wzornictwa w Kopenhadze (Copenhagen DESIGN TRADE), w 2014 r. w galerii DESIGNGALLERIET w Sztokholmie. W 2015 można było go zobaczyć na wystawie „Kreacja i Proces” w Instytucje Designu w Kielcach. Od 2013 roku jest częścią „podróżującej” wystawy ”Las i Łąka” – wystawie patronuje Instytut Adama Mickiewicza.

Wymiary: 57 x 77 x 16 cm lub 33 x 52 x 12 cm
Średnica pręta: 4 mm
Malowany proszkowo.
Kolory: Istnieje możliwość indywidualnego doboru koloru z palety RAL.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter