BREAKING LODZ to projekt koordynowany przez Łódź Art Center i promujący miasto jako centrum kreatywnego przemysłu. Całość, która jest wynikiem pracy międzynarodowego zespołu jest prezentowana w formie katalogu podzielonego na dwie części.

Pierwsza część ukazuje aspekt historyczny, który udało się nakreślić dzięki informacjom znalezionym w internecie oraz w książkach. W drugiej części przedstawionych jest sześć łódzkich ikon kreatywnego przemysłu.

Celem było ukazanie ogromnego wpływu przemysłowej historii miasta na ich działalność i rozwój własnych projektów. Bardziej jednak chodzi o to „jak”, a nie „co”. Projektanci, architekci, przedsiębiorcy i wydawcy dorastali w czasach, kiedy wielu rzeczy brakowało. Stąd potrzeba tworzenia wszystkiego samemu. Obecnie starają się być ciągle wiernym tej idei, ale trochę z innego punktu widzenia. Ich wyjątkowe i wyróżniające się projekty noszące w sobie ślad Łodzi otworzyły im drogę do międzynarodowej kariery.

Autorami publikacji pod kierownictwem Olgi Zajkiewicz, są: dziennikarka Marta Alemany (Hiszpania), fotografka Alexandra Galambova (Słowacja), graphic designer Francesca Muratore (Włochy) oraz Funny Banor (Francja) i Roger Samperio (Hiszpania).

Katalog jest również dostępny online.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter