Casa Melagrana – włoski dom wyrzeźbiony światłem

Malownicze Włochy kuszą wiele osób, chcących wypocząć w wyjątkowym otoczeniu. Wśród urokliwych zakątków na szczególną uwagę zasługuje toskańska wyspa Elba. Właśnie tu, w niewielkiej wiosce Seccheto, położonej na zachodnim wybrzeżu wyspy, stoi uroczy dom Casa Melagrana. Przestrzeń zdominowaną przez ciepłe odcienie ochry i bursztynu, podkreśla dostępne w Studio Forma 96 oświetlenie Catellani&Smith, będące wielkim ukłonem dla żmudnej pracy włoskich rzemieślników.

100-metrowy dom Casa Melagrana

Na 100-metrowej powierzchni Casa Melagrana świetlne formy zabierają nas w emocjonalną i zmysłową podróż, w której światło przybiera formę prawdziwej sztuki. W foyer wita nas lampa Turciù Catellani&Smith, z elastycznymi mosiężnymi ramionami, które można dowolnie skręcać i łączyć.

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa Turciù od Catellani&Smith

Wchodząc do domu od razu czuć wrażenie przestronności, osiągnięte dzięki wprowadzeniu układu na otwartym planie, umiejętnie podzielonego między kuchnię, przytulny salon i urokliwą antresolę. W salonie króluje okrągła Fil de Fer, stworzona z meandrującego złotego drutu aluminiowego, usianego drobnymi żarówkami, a kuchnia oświetlona jest minimalistyczną kompozycją Lucenera.

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa Fil de Fer od Catellani&Smith

Oświetlenie w Casa Melagrana

Na antresoli ciepły i przyjazny nastrój tworzy lampa Wa Wa z  ramionami, które można regulować  w pionie oraz w poziomie i szklanymi soczewkami, malującymi fascynujące jasne koła na ścianach. Doskonałość koła powtarza się  także w innym elemencie wybranym dla tego miejsca; lampie Sorry Giotto w wersji stołowej. Ręcznie malowany niebieski żelazny pierścień kryje w sobie małe źródła LED, które oświetlają czysty organiczny kształt. Idąc w stronę sypialni, napotykamy „postrzępione” efekty świetlne z kolekcji PostKrisi.

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa PostKrisi od Catellani&Smith

Lampa PostKrisi 49, z ręcznie malowanego białego włókna szklanego z wewnętrzną powłoką ze złocistych płatków delikatnie schodzi z sufitu urzekająco „niedoskonałym” efektem światła wydostającego się z nieregularnych obrzeży klosza. Z boku łóżka stoi PostKrisi F64, lampa wykonana z dwóch półkul z włókna szklanego, wychwytującego światło wewnątrz, tylko po to, aby rozproszyć je chwilę później na ścianie.

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa PostKrisi 49 od Catellani&Smith

Świetlny spektakl lamp w Casa Melagrana wieńczy dyskretne piękno Sweet Light, małej świetlnej kuli z mosiężnego drutu aluminiowego z wygodnym systemem przyciemniania. Szukając oświetlenia z kategorii: niepowtarzalne, niszowe lub luksusowe, warto odwiedzić salony Studio Forma 96  i przekonać się, że obcowanie z lampami Catellani&Smith wywołuje naprawdę niezapomniane wrażenia.

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa Catellani&Smith

Marka Catellani&Smith

Kiedy Enzo Catellani po raz pierwszy założył swoją firmę oświetleniową w 1989 roku, powiedział światu, że jest kowalem o imieniu Carlo, a jego partnerem był brytyjski architekt wyścigowy Logan Smith. W rzeczywistości Carlo był ojcem Enzo, a Logan Smith… cóż, był jego koniem. Chcecie dowiedzieć się więcej o tej marce? Kliknijcie tutaj i zacznijcie lekturę, bo historia Catellani&Smith jest naprawdę ciekawa!

Zobacz również: Projekt eleganckiej willi | Ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy

Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa Catellani&Smith
Casa Melagrana - włoski dom wyrzeźbiony światłem - lampa Catellani&Smith
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter