Czas na porcelanę. Ceramika Ćmielów Design Studio

Czas na porcelanę. Ceramika Ćmielów Design Studio

W styczniu 2013 r. powstało Ćmielów Design Studio, nowe przedsięwzięcie Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A., prowadzone pod kierownictwem Marka Cecuły, znanego i cenionego w świecie artysty i projektanta. ĆDS to studio tworzone przy historycznej polskiej fabryce, wnoszące nowoczesne, świeże spojrzenie na tradycyjną porcelanę stołową.

ĆDS prowadzi dzialalność projektową rozwijając istniejęce, znane i lubiane od lat kolekcje Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież, a także tworząc nowe linie współczesnej porcelany i wprowadzając je na rynek światowy.

Studio to również przestrzeń eksperymentowania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i wprowadzania nowoczesnych technologii do procesu produkcji porcelany. Stawiamy na promocję kreatywnych pomysłów, m.in. poprzez projekty edukacyjne, współpracę z uczelniami i młodymi designerami z całego świata.

Wybraliśmy dla Was kilka kolekcji, które naszym zdaniem są najlepszym znakiem firmowym Ćmielów Design Studio.

Kolekcja Touch of Blue 
design: Marek Cecuła, Daga Rogers

Kolekcja składa się z:
Kubek 30 ml
Filiżanka espresso 10 ml ze spodkiem 12,5 cm
Filiżanka na herbatę 25 ml ze spodkiem 15,7 cm
Filiżanka latte 35 ml ze spodkiem 17 cm
Salaterka 15 cm
Półmisek okrągły 32 cm
Talerz głęboki 21,5 cm
Talerz płytki obiadowy 26 cm
Talerz płytki śniadaniowy 21 cm
Talerz płytki deserowy 17 cm

Porcelana, kobalt

Każde z naczyń należących do tej serii zostało ręcznie zanurzone w kobalcie, tworzącym na porcelanie delikatny i niepowtarzalny dotyk błękitu. Mimo pozornej powtarzalności, każdy z obiektów jest jedyny w swoim rodzaju. Głęboki błękit podkreśla czystość porcelany, tworząc eleganckie tło do serwowania potraw. Produkt zdobył nagrodę Must Have 2013.

 

 

 

 

Seria pogięta  
design: Marek Cecuła

Kolekcja składa się z:

Wazon Pogięty niski i wysoki

Wazony Pogięte to projekt Modus Design, włączony do kolekcji Ćmielów Design Studio w 2013 r. Nieskazitelnie biała porcelana tej serii przypomina pogiętą blachę lub zmięty papier. Po dopełnieniu kwiatami, zmieni się charakter tych obiektów: zniknie surowość, a powstaną niepowtarzalne, przyciągające uwagę kompozycje.

Kubek Pogięty duży i mały

Kubek Pogięty to już klasyka Modus Design. Od 2013 r. stanowi część kolekcji Ćmielów Design Studio. Dostępny w dużym rozmiarze, idealnym na herbatę lub latte, oraz w wersji mini – w sam raz na espresso.

 

 

 

 

Świeczniki “kolumny”
design: Marek Cecuła

Zestaw trzech porcelanowych świeczników na świeczki typu tea light. Świeczniki różnią się nieznacznie wysokością, co pozwala na budowanie ciekawych kompozycji. Ich minimalistyczna forma, w połączeniu z delikatnym światłem świec, odmieni nastrój i doda charakteru zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzom.

 

 

 

 

Kolekcja “Natura” 
design: Marek Cecuła, Edyta Cieloch

Kolekcja Natura autorstwa Modus Design jest zbiorem form użytkowych i obiektów ceramicznych, które poszerzają nasze spojrzenie na kondycję otoczenia, ekologię i naturę.

Inspiracją i wzorem dla tej kolekcji jest Natura – jako najlepiej zaprojektowane dzieło. Część obiektów to bezpośrednie odbicie elementów pochodzących z przyrody, przekształconych w procesie ceramicznym z minimalną interwencją na formy użytkowe.

Projektant staje się tylko obserwatorem, który wybiera z nieograniczonego źródła natury te formy i konstrukcje, które pozwalają na przeniesienie ich w świat praktyczny i estetyczny. Design pochodzący z takiego procesu daje użytkownikowi funkcjonalny przedmiot, niosący przekaz o dzisiejszej rzeczywistości, wnosi obecność natury i adaptuje ją do domowego życia, łącząc nasze codzienne potrzeby z obiektem, który zaprojektowała ewolucja.

Kolekcja Natura jest wezwaniem do aktywnego zastosowania we współczesnym wzornictwie: świadomości, uczuć i ideologii.

W skład kolekcji wchodzi:

DRZEWO zestaw

Projekt: Marek Cecuła, Edyta Cieloch

Porcelana,  drewno sosnowe impregnowane

Zestaw do herbaty (dla dwóch osób) na tacy z drewna sosnowego.

DRZEWO  mlecznik i cukiernica

Projekt: Marek Cecuła, Edyta Cieloch

Porcelana, drewno sosnowe impregnowane

W skład zestawu wchodzą: mlecznik i cukiernica z przykrywką z drewna sosnowego.

KAMIENIE solniczki i pieprzniczki

Projekt: Marek Cecuła, Edyta Cieloch

Porcelana

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter