Chapel Parket: dębowe podłogi nacinane piłą

Chapel Parket: dębowe podłogi nacinane piłą

Drewniane podłogi zawsze budziły szczególne zainteresowanie wśród miłośników klasycznych rozwiązań. Jednocześnie, są one adresowane do osób urządzających wnętrza w nieszablonowy sposób. Zastosowanie specjalnych metod obróbki pozwala stworzyć produkty, które spełniają także takie oczekiwania. Chapel Abbey i Chapel Hermitage to serie dębowych podłóg marki Chapel Parket, które łączą najlepsze cechy tego naturalnego surowca, a jednocześnie zaskakują wyglądem, a ściślej – fakturą. Wbrew pozorom, nie są one adresowane wyłącznie do odważnych inwestorów. To podłogi z temperamentem, ale to kupujący (wybierając kolor, czy rodzaj elementów) decyduje o ich ostatecznym charakterze.

Drewno cięte w poprzek włókien
Dawniej tego typu posadzki montowano w stajniach, rozwiązanie to sprawdziło się następnie także w budynkach przemysłowych. Mowa o sztorcowych podłogach, które dziś wkraczają na salony. Z uwagi na sposób ich układania („na sztorc”) charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, ale i nietuzinkowym wyglądem. Jedną z dostępnych na rynku podłóg sztorcowych jest seria Chapel Abbey, którą tworzą małe elementy wykonane z drewna dębowego przeciętego w poprzek włókien, które następnie przyklejono do sklejki. Tak powstają, dostępne w 11 barwach, panele o wymiarach 70 x 700 mm.

… i deski z nieprecyzyjną strukturą
Chapel Hermitage to z kolei seria obejmująca elementy (deski i klepki) w 28 kolorach. Czym się wyróżniają? Wystarczy na nie spojrzeć by się o tym przekonać – na drewnie wykonuje się subtelne, poprzeczne nacięcia, dzięki którym podłoga ma nieprecyzyjną i nieregularną strukturę. Ślady po użyciu specjalnej piły są na tyle delikatne, że nie uszkadzają drewna i nie wpływają na funkcjonalność podłogi. Mimo, że są subtelne nadają deskom i klepkom charakteru.

Obie kolekcje w swojej ofercie posiada firma Chapel Parket Polska, oferująca dębowe podłogi w formie desek, klepek oraz kasetonów. Elementy te są tworzone na zamówienie, wg założeń inwestora. To kupujący decyduje m.in. o kolorze, rozmiarze i sposobie wykończenia podłogi, a także selekcji drewna, z którego ma zostać wykonana. Co więcej, zamawiający może wybrać elementy poddane unikalnym metodom postarzania lub podłogę pozbawioną celowych uszkodzeń.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter