Chińsko – duński duet i ich premierowa kolekcja

Sielankowy teren kanadyjskiej wyspy Fogo i ogrody w Chinach były źródłem inspiracji teksturalnych, które Studio Hi Thanks Bye zawarło w tej prostej kolekcji mebli ze stali. Kolekcja 0 to debiut, chińsko – duńskiego duetu designerów Stein Wang i Topher Kong.

Projektanci chcieli podkreślić ich międzykulturowe korzenie, które miały na celu połączenie „tradycyjnej chińskiej estetyki ogrodowej i naturalnego piękna wysp kanadyjskich, takich jak Fogo”.

„Jako początkujące studio, postanowiliśmy stworzyć debiutancką kolekcję, która łączy elementy naszego dziedzictwa z elementami naszego przybranego kraju” – powiedzieli projektanci. „W tym celu wykorzystaliśmy wyjątkową mieszankę doświadczeń kulturowych i akademickich, aby zinterpretować, czym jest umeblowanie dla współczesnego życia na różnych kontynentach.”

Rezultatem jest minimalistyczna kolekcja obejmująca krzesło do jadalni, stolik, dywanik, stołek barowy, lampę podłogową i dzielnik pokoju, który pełni rolę regału.

Blachy ze stali walcowanej na zimno i rury malowane w matowej „głębokiej leśnej, zieleni” tworzą strukturę sześcioelementowej serii, podczas gdy szorstkie ręcznie wykonane tkaniny oferują kontrastową teksturę. Połączyliśmy siły producentów i rzemieślników w Chinach oraz w Kanadzie w celu połączenia materiałów.

Efekt ten najlepiej ilustruje wysoka, smukła lampa, z rurową ramą z nićmi z zielonego materiału ułożoną na wierzchu, aby zasłonić źródło światła. Tekstylia zapewniają również miękkie pokrycie siedziska i okrągłe oparcie krzesła.Kępki materiału w różnych odcieniach zieleni sprawiają, że dywan wygląda jak skoszona trawa.

W przypadku dzielnika pomieszczeń dwa zakrzywione arkusze są nakłute otworami w celu utworzenia półek dostępnych po obu stronach. Otwory mają zaokrąglone krawędzie i są umiejscowione pionowo lub poziomo w poprzek urządzenia. Również w kolekcji znajduje się okrągły stolik boczny, zawierający pochyłą stalową rurę jako główną podporę, którą następnie wzmacnia się otaczając ją drugą rurą.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter