Chińsko – duński duet i ich premierowa kolekcja

Sielankowy teren kanadyjskiej wyspy Fogo i ogrody w Chinach były źródłem inspiracji teksturalnych, które Studio Hi Thanks Bye zawarło w tej prostej kolekcji mebli ze stali. Kolekcja 0 to debiut, chińsko – duńskiego duetu designerów Stein Wang i Topher Kong.

Projektanci chcieli podkreślić ich międzykulturowe korzenie, które miały na celu połączenie „tradycyjnej chińskiej estetyki ogrodowej i naturalnego piękna wysp kanadyjskich, takich jak Fogo”.

„Jako początkujące studio, postanowiliśmy stworzyć debiutancką kolekcję, która łączy elementy naszego dziedzictwa z elementami naszego przybranego kraju” – powiedzieli projektanci. „W tym celu wykorzystaliśmy wyjątkową mieszankę doświadczeń kulturowych i akademickich, aby zinterpretować, czym jest umeblowanie dla współczesnego życia na różnych kontynentach.”

Rezultatem jest minimalistyczna kolekcja obejmująca krzesło do jadalni, stolik, dywanik, stołek barowy, lampę podłogową i dzielnik pokoju, który pełni rolę regału.

Blachy ze stali walcowanej na zimno i rury malowane w matowej „głębokiej leśnej, zieleni” tworzą strukturę sześcioelementowej serii, podczas gdy szorstkie ręcznie wykonane tkaniny oferują kontrastową teksturę. Połączyliśmy siły producentów i rzemieślników w Chinach oraz w Kanadzie w celu połączenia materiałów.

Efekt ten najlepiej ilustruje wysoka, smukła lampa, z rurową ramą z nićmi z zielonego materiału ułożoną na wierzchu, aby zasłonić źródło światła. Tekstylia zapewniają również miękkie pokrycie siedziska i okrągłe oparcie krzesła.Kępki materiału w różnych odcieniach zieleni sprawiają, że dywan wygląda jak skoszona trawa.

W przypadku dzielnika pomieszczeń dwa zakrzywione arkusze są nakłute otworami w celu utworzenia półek dostępnych po obu stronach. Otwory mają zaokrąglone krawędzie i są umiejscowione pionowo lub poziomo w poprzek urządzenia. Również w kolekcji znajduje się okrągły stolik boczny, zawierający pochyłą stalową rurę jako główną podporę, którą następnie wzmacnia się otaczając ją drugą rurą.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter