Co łączy tektonikę z komodą

Co łączy tektonikę z komodą

W ofercie meblowej marki BIXBIT wyróżnia się szczególnie jeden mebel – oryginalna w formie tektoniczna komoda o nazwie właśnie Tectonic. Twórca mebla, projektant Kuba Blimel tak mówi o swoim projekcie:

Tectonic w zasadzie miał być konsolą. Można założyć, że skończyło się na komodzie, choć pewne cechy stylistyczne jak i funkcjonalne konsoli w dalszym ciągu posiada. Pewnie ta hybrydowość sprawia, że wyróżnia się na tle innych mebli.

Projektowanie zacząłem od przewrotu – stelaż mebla znajduje się nad korpusem a nie pod nim jak to zwykle ma miejsce w przypadku komód. Przestrzeń użytkowa to połączenie szczerości i prostoty formy z fascynacją naturą – w szczególności ruchami tektonicznymi, którym mebel zawdzięcza swoją nazwę. Zainspirowane ich wynikiem szczeliny  – przestrzenie negatywne (czyli de facto miejsca w których mebla nie ma) są szczególnie ważne w kreowaniu jego ostatecznej formy.  Komoda mimo swych gabarytów wygląda lekko i dynamicznie – jakby właśnie tu, przed chwilą wypiętrzyła się i pękła.

Zrezygnowałem z gładkiego blatu na rzecz przebijających się przez niego form – mają one swoją  przebiegłą funkcjonalność  – poza widoczną białą niecką (klucze, telefon, tablet) skrywają również dwa schowki – w zależności od przeznaczenia mebla – na rękawiczki , laptopa, kolekcję zegarków lub cokolwiek innego.

Tectonic nie ma precyzyjnie określonego przeznaczenia – i wydaje mi się, że akurat temu meblowi z tym do twarzy. Może być szafką na buty w korytarzu, albo grać główną rolę w salonie. Sprawdzi się zarówno pod ścianą jak i postawiony „wolno”. Wykorzystanie litego drewna dla stelaża i tekstylnego laminatu dla korpusów jest logiczną kontynuacją naturalnego „pochodzenia” mebla.

Komoda Tectonic ma wymiary 134 cm szer. x 90 cm wys. x 44 cm gł. Dostępna jest w sklepie internetowym BIXBIT. Występuje w 2 kolorach, jaśniejszym i ciemniejszym beżowym laminacie o strukturze tekstylnej w połączeniu z drewnianym stelażem bukowym lub dębowym.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter