Collegia – sieć prywatnych akademików z pierwszymi obiektami Trójmieście

Preferencje mieszkaniowe studentów z biegiem lat wyraźnie się zmieniają – kiedyś najważniejsza była lokalizacja, a standard wykończenia odgrywał drugorzędną rolę. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie – napływ studentów z zagranicy oraz poprawa ogólnej sytuacji finansowej Polaków sprawiły, że na pierwszy plan wysunęła się jakość. Jednym z miejsc, które łączy obie cechy jest Collegia, czyli sieć prywatnych akademików.

Studenci w Polsce

Liczba studentów w Polsce stale rośnie, ponieważ nasz kraj, wedle najnowszych danych, staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do nauki. Wykwalifikowana kadry wykładowców oraz relatywnie niskie koszty utrzymania sprawiają, że nasze uczelnie wybierane są coraz chętniej przez studentów z wielu regionów świata, m.in. Indii, Chin czy krajów Bliskiego Wschodu. Taka sytuacja wygenerowała zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty noclegowe. Grupa inwestycyjna Silver Rock, po dogłębnych analizach rynku, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i stworzyć w Polsce jedną z pierwszych sieci prywatnych akademików.

Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia – sieć prywatnych akademików w Trójmieście

Polscy studenci to grupa coraz bardziej świadomych najemców, dla których nie liczy się wyłącznie cena, ale również jakość nieruchomości, za którą ponoszą opłaty – mówi Karol Wojtas, członek zarządu Silver Rock . Ponadto, w Polsce pojawia się coraz więcej studentów spoza granic naszego kraju, którzy oczekują znacznie wyższego standardu niż to, co dotychczas oferuje im rynek. Spółka Silver Rock zdecydowała się stworzyć bazę odpowiadającą oczekiwaniom obu tych grup, a wysokie poziomy obłożenia, które generujemy od oddania akademika Collegia do użytku pokazują, że doskonale wpisaliśmy się w oczekiwania rynku. Zapewniamy naszym najemcom nie tylko miejsce do spania, ale też kompleksową usługę, która obejmuje w całości wyposażony obiekt z miejscami do nauki, integracji, rekreacji i rozwoju swoich pasji a także parking. Wielofunkcyjny charakter budynku pozwala nam również na wynajem krótkoterminowy pokoi w okresie wakacyjnym. Nasze inwestycje doskonale wpisują się w potrzeby rynku i wyznaczają nowy standard, który wierzymy, że znajdzie coraz więcej odbiorców w kolejnych budynkach, które przygotowujemy – podsumowuje.

Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia – sieć prywatnych akademików

Collegia – sieć prywatnych akademików

Misją grupy Silver Rock jest przekształcenie Collegii rozpoznawalną markę w sektorze kampusów akademickich i dostarczenie nowoczesnej przestrzeni noclegowej, zapewniającej komfort, bezpieczeństwo i szereg udogodnień wszystkim użytkownikom. Projekt Collegia docelowo zakłada stworzenie sieci akademików w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

2-osobowe mieszkanie typu STUDIO
2-osobowe mieszkanie typu STUDIO

Przy tworzeniu projektu Collegia, starannie uwzględniono wiek, potrzeby i zwyczaje przyszłych mieszkańców, dzięki czemu mają one w sobie wszystko co potrzebne, by stworzyć unikalny klimat przyjaznego kampusu i stać się preferowanym miejscem zamieszkania studentów. Bliskość uczelni i dogodna lokalizacja w ramach miasta sprawią, że nowe obiekty szybko zapełnią się lokatorami.

Baza gastronomiczna, strefa fitness, strefa nauki i relaksu oraz atrakcyjny standard wykończenia to kolejne z atutów obiektów Collegia. Całości dopełni korzystny stosunek jakości do ceny.

2-osobowe mieszkanie typu STUDIO
2-osobowe mieszkanie typu STUDIO

Aktualnie wśród studentów można zaobserwować pewną zmianę priorytetów, którymi kierują się przy wyborze danego lokum – mówi Tom Leach, współzałożyciel Leach & McGuire, międzynarodowej spółki działającej w sektorze PRS. Dawniej na pierwszym miejscu stawiano lokalizację, jednak ciągły rozwój infrastruktury spowodował wyraźną tendencję do wzrostu oczekiwań w zakresie standardu wykończenia. Obecnie coraz więcej studentów chce mieszkać w estetycznych, dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych i już umeblowanych wnętrzach. Najlepiej z dostępem do miejsca na parkingu podziemnym i w bliskiej odległości od terenów zielonych – dodaje.

Prywatny kampus akademicki w Gdańsku

Pierwszy prywatny kampus akademicki oddano do użytku we wrześniu 2020 r. w Gdańsku przy ulicy Sobieskiego 13, zaledwie kilka minut piechotą od Politechniki Gdańskiej. Składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków, pomiędzy którymi znajduje się ogólnodostępna sala z punktami gastronomicznymi. Obiekt stanowi bazę dla ponad 500 studentów.

Sala Fitness
Strefa Fitness

Budynek został zaprojektowany z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych oraz uwzględnieniem potrzeb typowych dla docelowej grupy użytkowników. Przestronne apartamenty, wysoka jakość wykończenia i liczne funkcje dodatkowe to tylko niektóre atuty tej inwestycji. W obiekcie znajdują się pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sala eventowa, sala fitness, sala muzyczna i miejsca parkingowe.

Collegia to równocześnie obiekt wielofunkcyjny, zapewniający bazę do najmu krótkoterminowego również w okresie wakacyjnym. Pozwala to zapewnić wysokie obłożenie również w czasie gdy inne obiekty przeznaczone pod najem dla studentów nie generują wysokiego obłożenia. Rozwiązanie to okazało także wyjątkowo korzystne w okresie pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej na uczelniach. Wyposażenie obiektu zostało specjalnie do tego celu od początku przygotowane zapewniając pościel i ręczniki.

Zobacz również: Nowe życie siedziby Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

2-osobowe mieszkanie typu TWIN
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Collegia - sieć prywatnych akademików w Trójmieście
Strefa wspólnej nauki
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter