Cottagecore we wnętrzach – natura w pięknym stylu

Cottagecore to relatywnie nowy trend, który powstał z tęsknoty za naturą i życiem poza miastem. W domu urządzonym w stylu cottagecore króluje swobodna przytulność. Cechy szczególne? Meble z naturalnych materiałów i rustykalne detale. Poznaj charakterystyczne elementy tego trendu, który nawet mieszkanie w mieście odmieni w ciepły i spokojny azyl pachnący drewnem. 

Styl cottagecore i przytulne barwy

W stylu cottagecore dominują barwy: kość słoniowa, brązy, beże, zakurzony róż i ciepłe szarości. Kolory ścian kontrastują z barwami mebli. Mocniejsze przełamania kolorystyczne występują tu w odcieniach oliwki, musztardowej żółci i rozmytego błękitu.

Styl cottagecore - kolory - foto Westwing
Styl cottagecore – kolory – foto Westwing

Choć w domu urządzonym w stylu cottagecore jest wiele elementów, całość tworzy harmonijne, otulające połączenia. Dużą rolę odgrywają także tekstylia. Dominują miękkie płótna, bawełna i jedwab. Popularnym wzorem są też krata i pasy. W salonie królują duże i komfortowe sofy także z kwiecistymi nadrukami. Wzory łączą się ze sobą, tworząc ciekawą mieszankę nawiązującą do stylu domów z angielskich wsi.

Drewniane meble w stylu cottagecore

Na tle przytulnych barw pięknie prezentują się meble z naturalnego drewna. Często w stylu vintage – z przetarciami, a nawet naturalnymi śladami zużycia. To ważna część stylu cottagecore, którego istotnym elementem są meble z duszą. Wprowadzają nostalgiczną atmosferę i sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i swobodnie, jak na wakacjach u babci.

Styl cottagecore - meble - foto Westwing
Styl cottagecore – meble – foto Westwing

Wnętrza mają za zadanie wspierać wspólne aktywności. Duży, drewniany stół, przy którym można biesiadować w rodzinnym gronie. Komfortowe, obszerne narożniki zapraszające domowników do rozmów, wieczornych gier, a przede wszystkim tworzenia wspólnych wspomnień utkanych z codziennych chwil.

Rustykalne detale

Całość wypełniają dodatki. Im więcej tym lepiej. Stare naturalnie przeplata się z nowym. Drewniane dekoracje harmonijnie współgrają na domowym stole z charakterystyczną dla cottagecore kwiecistą fajansową zastawą czy bogato zdobioną porcelaną.

Styl cottagecore - dodatki - foto Westwing
Stylowe dodatki – foto Westwing

W wystroju wnętrz pojawiają się także plecione kosze oraz wszechobecne motywy roślinne i zwierzęce. Nawiązującą do idyllicznego, wiejskiego życia. Rustykalny dom wypełniony jest pięknymi detalami, z których korzystamy na co dzień. Tworzą one unikalne stylizacje, a jednocześnie towarzyszą nam podczas wspólnie spędzanych chwil.

Styl cottagecore to odpowiedź na tęsknotę za domowym ciepłem i rodzinną swobodą. Idealnie sprawdza się nie tylko w domu na przedmieściach, ale także w wielkomiejskim mieszkaniu. Pomaga stworzyć bezpieczny i piękny azyl, w którym łatwo wspólnie odpocząć i cieszyć się codziennością tętniącą życiem.

Zobacz również: Westwing Collection Earthy Boho | Westwing – najmodniejsze aranżacje w Twoim domu

Styl cottagecore - foto Westwing
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter