Cztery obiecujące projekty NeoConu

Każdego roku, dokładnie o tej porze, najwięksi, światowi projektanci spotykają się na targach NeoCon, aby zaprezentować swój estetyczny dorobek. Trwająca od 11 do 13 czerwca impreza to gratka dla fanów designu i doskonała okazja, żeby zaprezentować swój własny pomysł. Z przyjemnością prezentujemy Wam cztery najbardziej obiecujące projekty tegorocznej edycji NeoCon.

1 Inch Reclaimed by Emeco

Przyczyniając się do rezygnacji z tworzyw sztucznych, Emeco po raz kolejny połączyło siły z Jasperem Morrisonem, aby uzyskać nową wersję „1-calowego krzesła”. Nazwa mebla nawiązuje do wymiarów jego aluminiowej ramy. One Inch wykonano w 90% z odpadów przemysłowych (75% polipropylenu i 15% włókna drzewnego), aby stworzyć jednoczęściowe, składane siedzisko. Krzesło dostępne będzie w ciepłych, stonowanych kolorach, m.in Bordeaux, Ochre Red i Dark Grey.

Kiik by Arper

Kiik to system meblowy autorstwa Ichiro Iwasakiego. Modułowa kolekcja pozwala użytkownikom na dowolną konfigurację i adaptację przestrzenną, Minimalistyczny design, stonowana paleta kolorów i niezwykła elegancja projektowa to cechy charakterystyczne projektu.

„Dynamiczne, adaptowalne i piękne. Indywidualne moduły tego systemu są ze sobą połączone, tworzą wszechstronne krajobrazy do odprężenia i pracy” – zdradza Ichiro Iwasaki.

Cosm by Herman Miller

Dzisiejsze przestrzenie robocze wymagają elastycznych mebli. Herman Miller obiecywał, że „Cosm” będzie jednym z najbardziej elastycznych krzeseł do zadań tego typu. Po prawie dwóch dekadach badania ergonomii pracy biurowej, zespół Hermana Millera opracował unikalną technologię automatycznego pochylania, która dostosowuje się do ciała i postawy poszczególnych użytkowników bez ręcznych regulacji. Aby wprowadzić tę technologię na rynek, marka rozpoczęła współpracę z Studio 7.5, który w zamian dostarczył usprawnione, a zarazem „rzeźbiarskie” Cosm.

Woodstock by Three H

Środowisko pracy nieustannie ewoluuje. Dziesięć lat temu na rynkach królowały tzw. open space. Dzisiejsze biura ponownie odkrywają ponownie wartość prywatności. Mark Müller rozumie te rzeczy, a jego system Woodstock dla Three H jest elastyczny, minimalistyczny i dostosowuje się do wielu środowisk pracy. System wykonano z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Odnajdziemy w nim solidne drewniane elementy, filcowane powierzchnie i zrecyklingowane wypełnienia. Woodstock to idealne biurko dla wielbicieli pracy zdalnej, pracowników open space, czy tych prywatnych. Ogromna przestrzeń robocza zapakowana w ładny design odświeży każde wnętrze, nadając mu charakterystycznego sznytu.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter