Daniel Becker gościem specjalnym wystawy VIVA LIGHT 2016

Daniel Becker gościem specjalnym wystawy VIVA LIGHT 2016

arena DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań projektantów, architektów oraz przedstawicieli biznesu. W tym roku po raz drugi wydarzeniu towarzyszy wystawa VIVA LIGHT, która stanowi prezentację wyjątkowego designu oświetleniowego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Daniel Becker. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane w najważniejszych konkursach branżowych.

Założeniem projektu VIVA LIGHT jest wiara w zdolności kreatywne ludzi z różnych środowisk i aktywizacja wszystkich, którym zależy na szeroko pojętym rozwoju designu oświetleniowego. – Chcemy stworzyć aktywne forum interakcji i współpracy pomiędzy osobami o otwartych umysłach, ludźmi myślącymi niekonwencjonalnie z różnych dziedzin: projektantami i architektami światła, inżynierami, technologami, producentami, agentami, dystrybutorami, dostawcami innowacyjnych materiałów oraz techniki świetlnej – mówi Małgorzata Ratajczak, kurator wystawy VIVA LIGHT 2016, współtwórczyni marki EMANDES.  –  Wierzę, że  wymiana wiedzy i doświadczeń przyczyni się do powstania dobrych produktów oświetleniowych, które odniosą rynkowy sukces – dodaje.

arena zaświeci się po raz drugi!

Wystawa VIVA LIGHT podczas areny DESIGN odbędzie się po raz drugi. Do udziału w tym roku zostały zaproszone następujące marki oświetleniowe: Aquaform, Barrisol, Chors, Concreate, Emandes, Less-n-More, Linea Light, Lumini, Next, Nyta, Quasar, Slamp. I tak na wystawie będzie można zobaczyć m.in.  najnowsze lampy Artura Śleziaka i Piotra Kalinowskiego (Modelista),  produkty z betonu architektonicznego Studia Projektowego GRID, lampy z zastosowaniem technologii OLED projektu Piotra Jagiełłowicza, kompozycje z rur kanalizacyjnych czy ręcznie wykonane obiekty ze szkła optycznego studia Emandes.

Porozmawiajmy o świetle

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Daniel Becker – właściciel studia projektowego, którego prace prezentowane są na najważniejszych imprezach targowych na świecie. Becker za swoje projekty otrzymał wiele nagród m.in. Green Good Design Award 2015, Young Design 2012 czy Ambiente Talents 2010. Na wystawie VIVA LIGHT 2016 zaprezentuje oświetlenie Sparks i Elaine, zaprojektowane dla holenderskiej firmy Quasar.

W strefie FORUM projektant opowie o swojej codziennej pracy. Jego wykład odbędzie się 9 marca. Wszystkie projekty zaprezentowane podczas tegorocznej edycji wystawy VIVA LIGHT będzie można obejrzeć w Pawilonie 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Co roku staramy się, żeby program areny DESIGN był ciekawszy i by każdy  z odwiedzających znalazł w nim coś inspirującego. VIVA LIGHT to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy interesują się projektowaniem i wdrażaniem produktów oświetleniowych – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. 

Partnerem i głównym wykonawcą ekspozycji VIVA LIGHT 2016 jest firma Forner, producent płyt w wysokim połysku i głębokim macie oraz dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf. Napinane powłoki sufitowe i ścienne wykona firma Hurst-sufity Barrisol. Polska marka VANK wyposaży wystawę w miejsca do siedzenia.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter