Dawna kopalnia z międzynarodową nagrodą

Dawna kopalnia z międzynarodową nagrodą

Podczas gali European Property Awards, która odbyła się 22 września w Londynie, Mirosław Nizio odebrał dwie nagrody dla projektów pracowni Nizio Design International. Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki otrzymała tytuł Highly Commended w kategorii Public Service Architecture. Natomiast Zoom Natury w Janowie Lubelskim zdobył najwyższe wyróżnienie – 5 gwiazdek dla najlepszego w Europie obiektu Leisure Architecture. Zoom Natury pretenduje również do nagrody międzynarodowej International Property Award, która zostanie przyznana w grudniu 2015.

Kopalni „Julia” w Wałbrzychu została zamknięta w latach 90-tych ubiegłego wieku. Dziś w pokopalnianych budynkach, których część pochodzi jeszcze z XIX wieku stworzono Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Cały obiekt to 4 ha i 16 zabytkowych budynków. Dawna tkanka oraz układ obiektów w kompleksie kopalni został zachowany i wzbogacony o nowoczesne rozwiązania architektoniczne i wystawiennicze. Tam, gdzie kiedyś wydobywano węgiel dziś po rewitalizacji swoją siedzibę zyskało Muzeum Przemysłu i Techniki oraz wiele innych instytucji kultury.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter