Dom jednorodzinny z historią i wspomnieniami

Są takie realizacje, które zapadają w pamięć ze względu na szczegół się w nim znajdujący. Tak było w przypadku realizacji za którą stoi Ministerstwo Spraw we Wnętrzach. Studio którego właścicielami są Magdalena i Marcin Konopko.  Na swoim koncie mają nie jeden projekt, a jednak to o domu jednorodzinnym w Gdyni napiszemy dzisiaj.

Znajdujący się w Gdyni dwukondygnacyjny dom liczący 150m2 a raczej jego wnętrze zostało zaprojektowane w 2016 roku a zrealizowane w 2017.  Koncepcja Orlove House pokazuje prostotę ale i zarazem dbałość o wyjątkowość.

Koncepcja „Orlove” to pochwała prostoty, a zarazem dbałości o wyjątkowość. Bieli i jej wyrazistego towarzystwa. Bajkowego oniryzmu osadzonego w praktycznych ramach. A może odwrotnie?

Wnętrze domu snuje historie na temat wspomnień, sentymentalnego powrotu do czasu, kiedy to co odległe i niedostępne, stawało się magiczne i bajkowe…Staje się katalogiem  wspomnień. Otwierając kolejne szufladki, kolejne pudełka, zaprasza odbiorcę do szeptów  o zamorskich podróżach, z których można w kieszeni przywieźć nosorożca. I to nie bylejakiego – pożyczonego od Durera i Salvadora Dali.

Słychać dźwięki grającej szafy; wyłania się Król, zachęcając nonszalanckim ruchem bioder do wspólnej zabawy. Na piętrze do relaksu zachęca pani M., kokietująco zapraszając do zaszycia się w gabinetowym kąciku. Biele i czernie to kolorystyczna dominanta, ocieplana jasnym drewnem, beżem tkanin oraz  żółcieniami. Ciemne niebieskości, granaty i indygo wprowadzają chłód i głębię morskiej toni, przypominając, że kilka metrów dalej Bałtyk rozbija swoje niespokojne fale o klify.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter