Dom po Drodze

Robert Konieczny to znany i nagradzany na całym świecie architekt. Nie trzeba projektować widowiskowych wieżowców, wystarczy nowatorskie podejście. Potwierdzeniem tego może być kolejny projekt KWK Promes – „Dom po drodze”.

Klient KWK Promes miał przepiękną, ogromną działkę na skarpie nad rzeką. Ale również dziwne życzenia, aby powtórzyć nieciekawe wnętrza z jego poprzedniego domu i umieścić cześć dzienną na pierwszym piętrze. Główną inspiracją okazała się droga, którą i tak trzeba było dojechać na środek działki, gdzie miał stanąć dom.

„Pomyśleliśmy, co by było, gdyby ta droga wznosiła się wyżej i gdybyśmy nią ”owinęli” te brzydkie wnętrza, a potem sprowadzili ją na poziom ogrodu i po stromej skarpie do plaży nad rzeką, nie wycinając ani jednego drzewa” – zdradzili architekci KWK Promes.

Droga ukształtowała cały budynek, zarówno jego podłogi, ściany, jak i stropy stając się głównym motywem projektu. Pozornie absurdalne życzenia klienta zaskutkowaly doskonałym widokiem z salonu a dzięki idei architektów udało się połączyć go z ogrodem i uzyskać znacznie więcej.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter