Dom, w którym króluje sztuka

Dom z lat 50. zaprojektowało Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe. Wnętrza tego ponad 120m2 domu zostały zaprojektowane tak, by po długim dniu pracy zapewnić właścicielom wypoczynek pośród ulubionych eksponatów.

Zastosowane szlachetne materiały wykończeniowe stały się tłem dla zbiorów Klientki. Na nową aranżację składają się niebanalne rozwiązania, m.in. szklana półka z rzeźbami zawieszona powyżej poziomu wzroku czy różnorodne rozmieszczenie uchwytów w szafkach
kuchennych. Indywidualny charakter wnętrz budują zachowane i odrestaurowane elementy wyposażenia takie jak kanapy i fotel, czy kominek. Projekt obejmował kuchnię, salon z jadalnią, sypialnię, dwie łazienki, gabinet oraz strefy komunikacyjne.

Projektantów zainspirowała kolekcja dzieł sztuki klientki, która stała się elementem nowej aranżacji domu. Wyraziste eksponaty potrzebowały stonowanego tła, stąd taki dobór materiałów wykończeniowych. Nie sposób jednoznacznie określić stylu wnętrz domu w Redłowie. Najbezpieczniejszą odpowiedzią byłby w tym przypadku eklektyzm, ponieważ w realizacji spotykają się zarówno odrestaurowane meble, jak i bardzo współczesna w wyrazie zabudowa kuchenna.

Foto: Wojciech Treder Pracownia Fotografii Mint

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter