Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe

Wypełniony słońcem dom w Suchym Dworze został zaprojektowany w odpowiedzi na rodzinne potrzeby. Klienci, zmęczeni rytmem miasta, pragnęli stworzyć kojącą przystań w ustronnej lokalizacji.

Dom w Suchym Dworze

Układ parteru ma stosunkowo otwarty charakter, wykorzystujący częściowe przepierzenia pomiędzy strefami funkcjonalnymi. Przeszklenie w stalowej, malowanej proszkowo ramie oddziela wiatrołap od korytarza. Układ płytek podłogowych oraz zastosowanie dekoracyjnych listew dodatkowo komunikuje sposób użytkowania wnętrza i wyznacza co istotniejsze osie. Gres wnosi do projektu domu w Suchym Dworze dodatkowy walor funkcjonalny, pozwalając na utrzymanie często używanej posadzki w czystości.

Dom w Suchym Dworze - jasny hol

Projekt domu rodzinnego

Jak przystało na dom rodzinny, również w tej realizacji nie zabrakło miejsca na wspólne spędzanie czasu. W salonie stanęła duża i komfortowa sofa, w strefie jadalnianej znajduje się natomiast stół zachęcający do spotkań w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Tuż za rogiem skrywa się przestronna kuchnia, w której kontynuowane są zestawienia materiałów zastosowane w salonie. Kompozycję dopełniają gałki marki Little Form Studio, które stały się swoistą biżuterią dla tego stonowanego pomieszczenia.

Dom w Suchym Dworze - salon z szarym dywanem

Estetyka wnętrza domu w Suchym Dworze utrzymana została w duchu nowoczesnej elegancji. W części dziennej fornirowane meble o orzechowym wybarwieniu tworzą spójną całość z dominującą w realizacji szarością oraz detalami wykończeniowymi w kolorze złota. Łagodna w wyrazie paleta barw stanowi tło dla zróżnicowanych faktur zastosowanych materiałów: gresu imitującego tkaninę, połyskującego szkła i mebli o subtelnej, satynowej powierzchni.

Dom w Suchym Dworze - drewniane schody

W części prywatnej domu paleta barw nabiera intensywności. Główna sypialnia skąpana jest w odcieniach niebieskiego, którym wtóruje czysta biel i kontrastujące z nimi żółte dodatki. Pomieszczenie połączone zostało z garderobą, pralnią i łazienką, do których prowadzą drzwi w stalowej ramie wypełnione przydymionym, ciemnym szkłem. Pokój córki utrzymany został w pastelowych barwach, a uniwersalnym elementom wyposażenia charakter nadają starannie dobrane detale. Przy suficie zawisły oprawy oświetleniowe w kształcie balonów, które wraz ze wzorem tapety nadają pomieszczeniu dziecięcej lekkości. Meble celowo wybrano z oferty sklepowej, by w przyszłości ułatwić adaptację pokoju do potrzeb dorastającej córki.

Dom w Suchym Dworze - sypialnia z sufitem w niebieskim kolorze

Pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe

Wnętrza, które projektuje pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe są odzwierciedleniem osobowości i potrzeb ich klientów. Ich celem jest tworzenie wyjątkowej atmosfery każdego mieszkania, domu, przestrzeni publicznej. Najważniejsze jest dla nich jest zrozumienie potrzeb klientów, dlatego zanim przystąpią do projektowania starają się poznać styl życia, oczekiwania oraz ich samych. W pracowni tworzą niepowtarzalne, ponadczasowe wnętrza. Każda z zaprojektowanych przez nich przestrzeni jest dopracowana pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Na swoim koncie mają wiele ciekawych projektów, takich jak mieszkanie na Helu czy mieszkanie dla rodziny z dwójką dzieci.

Zdjęcia: kroniki.studio

Dom w Suchym Dworze - czarny piecyk typu koza w salonie Dom w Suchym Dworze - kuchnia z meblami z jasnymi frontami Dom w Suchym Dworze - jasne meble w kuchni Ciemne zasłony w domu w Suchym Dworze Dom w Suchym Dworze - drewniany stół z kompletem krzeseł Dom w Suchym Dworze - złota fuga i szare płytki Dom w Suchym Dworze - bordowy fotel w holu Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe Dom w Suchym Dworze od Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe Dom w Suchym Dworze - szare płytki w łazience Dom w Suchym Dworze - szare płytki i okrągłe lustro Dom w Suchym Dworze - szare płytki w łazience Dom w Suchym Dworze - musztardowe krzesło w pokoju Dom w Suchym Dworze - lampka stojąca przy łóżku Dom w Suchym Dworze - duża wanna w jasnej łazience Dom w Suchym Dworze - jasna łazienka Dom w Suchym Dworze - zieleń w łazience Dom w Suchym Dworze - dekoracje w łazience Dom w Suchym Dworze - regał w pokoju Dom w Suchym Dworze - fotel stojący przy regale Dom w Suchym Dworze - jasny pokój dziecięcy Dom w Suchym Dworze - drewniane półki w kształcie domków wiszące na ścianie Dom w Suchym Dworze - tapeta w kropki w pokoju dziecięcym

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter