Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci

Dom z motocyklem znajduje się w Poznaniu, na niesamowitej, gęsto zadrzewionej działce. Inwestorzy od pierwszego momentu zakochali się w tym swoim prywatnym, małym lesie. W związku z tym jedną z głównych wytycznych było zaprojektowanie domu tak, aby jak najmniej ingerować w istniejącą roślinność, oraz aby wnętrza maksymalnie otwierać na otaczającą zieleń.

Dom z motocyklem

Projektanci z pracowni 3XB Architekci tworząc dom z motocyklem, od początku myśleli o stylu życia i codziennych upodobaniach inwestorów. W tym przypadku chcieli podzielić dom na 3 strefy – dużą otwartą strefę dzienną – gdzie będzie odbywać się większość życia rodzinnego i towarzyskiego, strefę prywatną i najmniejszą strefę techniczną. Dodatkowo strefa rodziców została wyraźnie oddzielona od części dzieci.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

Strefa dzienna

Strefa dzienna to salon z kuchnią i jadalnią, które zaprojektowane są tak, aby były możliwie jak najbardziej jasne i przestronne. Dodatkowo połączone są naturalnie z dużym tarasem wychodzącym na zadrzewioną działkę. Do części salonu przylega bawialnia, gdzie znajdzie się ścianka wspinaczkowa oraz siłownia, a nad nią podwieszona na wysokości piętra siatka. Siatka ta umożliwia wyciszenie się zarówno dzieciakom, jak i dorosłym. A wszystko to z widokiem na prywatny brzozowo-leszczynowy prywatny las.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

Strefa sypialni

Strefa sypialni dzieci jest wycofana i dodatkowo wydzielona przesuwnymi drzwiami. Pozwoli to w razie potrzeby na równoległe funkcjonowanie bez wzajemnego przeszkadzania sobie. Jedynie sypialnia rodziców wizualnie połączona jest z salonem – jako część boksu stanowiącego trzon w centrum domu. Dodatkowo z sypialni możemy wyjść przez mostek na taras. Z mostku mieszkańcy mogą podziwiać przestrzeń swojego niezwykłego salonu.

Wnętrza są w stonowanej kolorystyce, gdyż projektanci chcieli, aby to przyroda za oknem grała pierwsze skrzypce. Materiały, faktury i formy we wnętrzach mają stanowić przyjemne tło, w którym będzie można wygodnie się rozsiąść i podziwiać widoki za oknem.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

“Jesteśmy fanami wnętrz ponadczasowych, a niekoniecznie “modnych”. Zawsze proponujemy klientom, aby stawiali na rozwiązania, które przez lata będą szlachetne i im się zwyczajnie nie znudzą” – mówi Filip Banach z pracowni 3XB Architekci.

Wnętrze pasjonata motocykli

W wystroju nie mogło zabraknąć charakterystycznego akcentu w postaci eksponatu z kolekcji inwestora – pasjonata motocykli.

“Wiedząc, że możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, postanowiliśmy wykorzystać surową, betonową ścianę jako swego rodzaju postument dla tego motocykla, dzięki któremu na pewno ten salon będzie niepowtarzalny” – wyjaśnia Filip Banach.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

Surowość betonu na ścianie, betonowych płytek i industrialnej czarnej stal i przełamali ciepłym drewnem okładziny na suficie, miękką ogromną tapicerowaną sofą od Nobonobo oraz ciepłym kolorem ekologicznych skór na obiciu fotela i krzeseł jadalnianych. Całość uzupełnią stylowe metalowe lampy, których duże kubły zawisną nad salonem i drewnianym blatem stołu jadalnianego dodając nieco industrialnego garażowego klimatu.

“Ciekawym rozwiązaniem, które bardzo nam się podoba, jest wspomniany wcześniej trzon w postaci czarnego kubiku w środku domu. Wizualnie oddziela salon od kuchni. Spełnia jednak o wiele więcej funkcji. Od strony wejściowej kryje w sobie spiżarnię, w samej kuchni zintegrowane są z nim szafy wysokiej zabudowy kuchennej, od strony jadalni znajduje się tam dyskretnie podświetlony stylowy barek, a od strony salonu jest to szafka na wszelkie potrzebne rzeczy i miejsce na zawieszenie telewizora” – mówi Paula Banach.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

Pracownia 3XB Architekci

Pracownia 3XB Architekci została założona w październiku 2016 roku. Ich misją jest tworzenie architektury i wnętrz mających pozytywne oddziaływanie na życie swoich klientów. Takich przestrzeni, które są jak najbardziej przyjaznym tłem dla rozgrywającego się życia. Pracownia ma na swoim koncie takie projekty jak dom jednorodzinny na działce mierzącej jedynie 9 metrów szerokości, projekt stodoły w nowoczesnym stylu czy wnętrze mieszkania w Poznaniu.

Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach Dom z motocyklem projektu 3XB Architekci - Filip Banach

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter