Dwa pokolenia pod jednym dachem

Dwa pokolenia pod jednym dachem

Projekt przebudowy piętra domu jednorodzinnego został zrealizowany przez Pracownie Projektową Novi art. W domu mieszka młode małżeństwo (na piętrze) z rodzicami (na parterze). Założeniem było stworzenie oddzielnego mieszkania, w tym przypadku piętra domu. Wytyczne Inwestora to zaprojektowanie wnętrza w stylu skandynawskim ale z elementami nowoczesności.

Stan istniejący posiadał wydzielone pomieszczenia salon, kuchnie i przedpokój. W projekcie postanowiono otworzyć przestrzeń tak by sprawić, aby kuchnia stała się sercem całego domu a całe wnętrze optycznie wydawało się większe. W efekcie powstał salon z dużą otwartą kuchnią i jadalnią oraz holem wydzielonym przestrzennie szafą z dużym lustrem.

Całe piętro posiada skosy dachu, które mocno ograniczały układ funkcjonalny. W tych miejscach ustawiono sofę oraz zabudowę pełniącą funkcję spiżarni przy kuchni. Kuchnia, która głównie stanowi część wyspy nie posiada szafek wiszących dlatego dodatkowe schowki w części spiżarni są korzystne dla takiego rozwiązania. Białe fronty i drewniany blat dodaje ciepłego, domowego klimatu w aranżacji. Nowoczesności dodają sufity podwieszane z oświetleniem LED. Taka aranżacja dodatkowo wzbogaca wizualnie wnętrze oraz daje możliwość oświetlenia różnych stref  mocnym lub słabym światłem.

Łazienka także w stylu skandynawskim analogicznie do pozostałych wnętrz. Wykorzystano w tym celu charakterystyczne wzorzyste kafle oraz elementy drewna podkreślające wannę i WC. Białe ściany stanowią dla tych materiałów tło i dodatkowo rozjaśniają całe wnętrze. Sufity i oświetlenie w tym pomieszczeniu również projektowano analogicznie do salonu i kuchni.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter