Etiuda na temat naturalnych materiałów

Wnętrze, które zrealizowała pracownia Sikora Wnętrza w starej fabryce mydła, ma powierzchnię 90m2. Już wchodząc do salonu połączonego z jadalnią, czujemy styl starej kamienicy w kurorcie: otwarta przestrzeń, w której stół jadalniany witając nas na wejściu, nadaje mu rodzinny charakter. To wokół niego, zgodnie z bogatą tradycją domowników, będzie toczyło się życie.

W tle kuchnia w formie dużego kredensu o wielu wyjątkowych cechach (wysuwany blat, kalfe z naturalnego kamienia). Spójną całość tworzą kontrasty ciepłych i szlachetnych materiałów siedzisk oraz sofy zestawione z surową podłogą i cegłami.  Do pokoi prowadzi uroczy korytarz zakończony iluminującym tysiącem barw witrażem. Do jego stworzenia wykorzystano niezwykłą inspirację: ręcznik przywieziony przez jednego z domowników z wysp Bahama.

Atmosferę tego miejsca tworzą również wysokie na ponad trzy metry włoskie drzwi, które stanowią naturalne przedłużenie ściany. Łazienka to ukłon w stronę szlachetnej elegancji: czerń, chrom oraz ozdobna, kolorowa mozaika. Całość wykończona jest szlachetnymi detalami oraz freskiem z widokiem sopockiego molo z lat 20.Od wejścia witają nas zdobione ręcznie porcelanowe umywalki, które swoją stylistyką korespondują z artystyczną przestrzenią całego apartamentu.Na lekkim podwyższeniu, zaraz za klasycznym, drewnianym łazienkowym kredensem, stoi filigranowa wanna, w której relaks z pewnością może stać się doznaniem estetycznym. Jej delikatność podkreśla mleczna tkanina – szyta na miarę wysokiego sufitu firana oraz elegancka, nastrojowa lampka utrzymana w stylistyce delikatnego materiału zestawionego z chromowym wykończeniem.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter