Forma, materiały oraz technologia

Forma, materiały oraz technologia

Jakiś czas temu pisaliśmy już o komodzie Tectonic, którą zaprojektował Kuba Blimel dla tej marki. O kim mowa? Nasze odkrycie – marka BIXBIT. Co o nich wiemy?

Świadomi ogromnego wzrostu współczesnych potrzeb w zakresie wzornictwa, stworzyliśmy markę oferującą meble ciekawe dzięki formie, doborze materiałów i technologii. Nazwa marki pochodzi od minerału, któremu przypisuje się emitowanie pozytywnej energii i wprowadzanie równowagi w otoczeniu. – mówi właścicielka Joanna Szozda.

Nam spodobały się bardzo dwa projekty – stolik Mono oraz modułowy regał Archi01.

Monolityczny stolik Mono projektu Bartłomieja Pawlaka będzie silnym i jednocześnie bardzo prostym akcentem we wnętrzu. Dzięki podcięciom ścianek, wyraźna bryła zyskała lekkość i dynamikę, a delikatne kolory wykończenia dodają jej subtelności i elegancji. Zwarta podstawa stolika w jednolitym kolorze, została zwieńczona blatem z naturalną okleiną lub szkłem nadając całości szlachetnego charakteru.

System regałowy narodził się z inspiracji architekturą modernistyczną projektantów: studia blik*Kuby Blimela oraz Jana Loba. W zależności od ilości modułów, mebel spełnia różne funkcje – pojedyncza bryła sprawdzi się jako szafka RTV, a złożona z dwóch lub więcej modułów – niewielka biblioteczka. Modernistyczna forma została osadzona na nóżkach w naturalnej, dębowej okleinie, które nadają meblowi odrobinę charakteru lat 50-tych.

Koniecznie odwiedźcie sklep BIXBIT.

 

 

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter