FORNIRUS – drewniane tryptyki

Fornirus to marka stworzona przez Agnieszkę i Jarosława Pikus. Idea marki została zapoczątkowana w artystycznej szkole, gdzie Agnieszka i Jarosław poznawali tradycyjne techniki zdobnicze stosowane w meblach i przedmiotach zabytkowych z drewna. Następnie założyli własną pracownie konserwatorską i przez szereg lat, pracując z różnymi obiektami podziwiali kunszt dawnych rzemieślników, sami doskonaląc swoje umiejętności. Poznawali także możliwości, jakie daje im naturalny materiał – drewno.

To ukształtowało w nas zamiłowanie do pracy z dbałością o każdy detal. Oboje z mężem jesteśmy osobami kreatywnymi, z potrzeby twórczego wyrażenia się, powstały nasze autorskie prace oparte na tradycyjnych technikach zdobniczych mówi Agnieszka Pikus.

Opracowali własne metody preparowania fornirów, dzięki którym uzyskali odpowiednie ich wybarwienie. Pierwsze obrazy wykonane w tej technice wystawili we własnej galerii, którą prowadzą już przez ponad dwa lata i spotkali się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. To ośmieliło ich do dalszych działań, dlatego postanowili podążyć w tym kierunku i stworzyć markę Fornirus opartą na wartościach, które przyswoili w pracy z zabytkami. Ważnym aspektem jest dla nich materiał, którym się posługują; odkryli całe bogactwo naturalnych struktur jakie w sobie zawiera drewno oraz pozytywne wizualne i dotykowe jego doświadczanie. Oprócz obrazów tworzą także inne elementy wystroju wnętrz w tej technice, przeważnie na indywidualne zamówienia.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter