Fotel Chic Lounge – projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet

Fotel Chic Lounge powstał w 2018 roku na podstawie projektu znakomitego francuskiego designera Christophe’a Pillet. To już trzeci, po Chic oraz Chic Air, model stworzony przez projektanta specjalnie dla marki Profim. Po kilku latach od wejścia na rynek mebel wciąż cieszy się popularnością i uznaniem. Nagradzany na międzynarodowych konkursach Red Dot Award w kategorii Produkt Design 2019 i German Design Award 2020 w kategorii „Excellent Product Design”, zaskakuje przemyślaną formą i estetyką.

Fotel Chic Lounge – do biura i do domu

Fotel Chic Lounge to nie tylko finezyjna forma, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych, ale też w przestrzeniach publicznych. Cechuje go ergonomia i precyzyjne wykonanie, które gwarantują maksymalny komfort użytkowania. Zaprojektowany z niezwykłą starannością, daje możliwość połączenia skóry i tkaniny. W skład kolekcji Chic Lounge wchodzą także podnóżek oraz poduszka, a sam fotel posiada dwie wersje oparcia: wysoką i niską.

Fotel Chic Lounge - projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet
Fotel Chic Lounge – projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet

Całość dostępna jest na cienkim, metalowym stelażu typu płoza lub na 4-ramiennej bazie w wersji: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej, grafitowej oraz złotej. Bryła fotela wykonana została z metalowego stelaża zalanego pianką poliuretanową, dzięki czemu mebel ma ergonomiczny profilowany kształt.

Minimalistyczne wzornictwo foteli Chic Lounge sprawia, że pasują one do wnętrz biurowych, hotelowego lobby czy stref wspólnych i relaksu. Ich smukła forma będzie także ozdobą domowego salonu czy gabinetu. Wygodne profilowanie i opływowy kształt z pewnością zachęcą do odpoczynku z dobrą książką, czy spotkań z przyjaciółmi przy kawie. Dodatkowo model Chic w wersji F umożliwia osobie siedzącej delikatne, przyjemne kołysanie.

Fotel Chic Lounge - projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet
Fotel Chic Lounge

Christophe Pillet – projektant fotela Chic Lounge

Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, ale też zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w swoich pracach Christophe Pillet. Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz w kierowaniu projektami artystycznymi w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Christophe Pillet - projektant fotela Chic Lounge
Christophe Pillet – projektant fotela Chic Lounge

Pillet zdobył międzynarodowe uznanie za skalę i jakość swej twórczości. Od architektury, poprzez transformację obiektów, projektowanie mebli, po kierownictwo artystyczne – projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International. Dla Profim zaprojektował premierowe kolekcje: Chic, Chic Air oraz stoliki uzupełniające linię Chic.

Marka Profim

Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Marka swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 30 lat, a od blisko trzech lat jest członkiem grupy Flokk.

Zobacz również: Fotel bujany EFFORTLES | Chair_One – ponadczasowe krzesło projektu Konstantina Grcica

Fotel Chic Lounge - projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet
Fotel Chic Lounge
Fotel Chic Lounge - projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet
Projekt francuskiego designera Christophe’a Pillet
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter