Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Najnowsza kolekcja Górnej Półki stworzona we współpracy z Biuro Kreacja to meble, które zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o fanach designu, ale i o ich czworonogach. Niezwykle stylowa kolekcja jest ciekawym rozwiązaniem w świecie designu, dedykowanym nie tylko właścicielom psów i kotów. Przed Tobą projekt Doroty Terleckiej i Krzysztofa Wieruszewskiego – wielofunkcyjne meble w duchu stylu skandynawskiego.

Innowacyjny projekt stworzony z myślą o wszystkich domownikach

Górna Półka to marka skupiająca się na tworzeniu wysokiej jakości funkcjonalnych mebli, dostosowanych do współczesnego tempa życia i tworzonych z myślą o użītkowniku. We współpracy z Biurem Kreacja zdecydowali się na zupełnie innowacyjny projekt – kolekcje mebli stworzoną z myślą o fanach designu, ale również o ich pupilach.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA

Forma mebli czerpie inspiracje ze skandynawskiego wzornictwa, dodatkowo dbając o potrzeby czworonożnych przyjaciół. Dlatego oprócz szafek na buty, szaf, zestawów do przedpokoju i szafek RTV, w kolekcji znalazły się także domek-budka z materacem wykonanym z przyjaznej zwierzętom tkaniny. Prosta konstrukcja domku wykonana została ze stali malowanej proszkowo, rozmiar zaś pozwala na umieszczenie we wnęce wybranych modeli szafek RTV, zapewniając zwierzętom bezpieczne schronienie i możliwość obserwacji otoczenia.

Do wyboru jest także stojak na miski oraz specjalne stalowe pojemniki na karmę, umieszczone wygodnie w szafce. Dodatki te ułatwią funkcjonowanie oraz pozwolą na utrzymanie porządku każdemu miłośnikowi czworonogów.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA

Stworzenie kolekcji dla wszystkich domowników, w tym tych czworonożnych jest niezwykłą innowacją w świecie designu. Skąd pojawił się u was ten pomysł?

Dorota Terlecka: Sam projekt poprzedzała dokładna analiza funkcji, jakie miałby spełniać nowo powstały mebel. Zawsze przy takim procesie pracujemy całym zespołem, choć w naszym biurze zajmujemy się nie tylko projektowaniem mebli. W czasie spotkań, dyskusji, każdy członek zespołu może mieć ciekawe spostrzeżenia, czy dostrzec nowe potrzeby. Jako że większość z nas ma w domu zwierzęta, powstała idea mebla, który integrowałby w sobie zarówno część – nazwijmy to – wypoczynkową dla czworonoga, jak i uwzględniałby miejsce na gadżety niezbędne dla niego i jego właściciela, czyli pojemniki na karmę czy wieszaki na smycz.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Dla kogo przede wszystkim dedykowana jest wasza kolekcja?

DT: Choć głównym odbiorcą są miłośnicy zwierząt, dzięki multi-funkcjonalności i minimalistycznemu designowi każdy, kto lubi nowoczesne wnętrza, znajdzie w niej coś dla siebie. Dzięki współpracy z bardzo otwartym na nowe rozwiązania producentem, jakim jest firma Górna Półka, stworzyliśmy bardzo uniwersalną kolekcję.

Użytkownik może zamówić meble w dowolnym wymiarze (producent daje możliwość dostosowania gabarytów co 5 cm) oraz o szerokiej gamie kolorystycznej. Zaprojektowaliśmy dwa rodzaje nóg do wyboru, a wszystkie akcesoria stalowe są dostępne w trzech opcjonalnych wybarwieniach.

Dzięki tak szerokiej możliwości personalizacji naprawdę wiele osób będzie znajdzie tu mebel idealny do swojego wnętrza.

Co było dla was główną inspiracją przy tworzeniu tej kolekcji?

Całość kolekcji skupia się na funkcjonalnych rozwiązaniach i minimalizmie. Forma mebli czerpie inspiracje ze skandynawskiego wzornictwa. Delikatna prostota nóg mebla nadaje mu lekkości, minimalistyczny uchwyt jedynie podkreśla poziome łączenia bryły. Jednocześnie udało się pogodzić ograniczenia wynikające z surowości designu z tak niecodziennymi funkcjami, jak na przykład legowisko dla pupila.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Dodatkowym wyzwaniem było zachowanie proporcji mebla przy założeniu, że użytkownik może samodzielnie wybrać jego szerokość.

Wasza kolekcja jest kwintesencją mebli wielozadaniowych – jak przebiega proces projektowania takiego mebla?

DT: Każdy projekt zaczynamy od wspólnych spotkań z producentem, aby poznać jego możliwości technologiczne oraz cele firmy. Nieocenioną pomocą jest profesjonalnie przygotowany brief opierający się na badaniu rynku oraz potencjalnych użytkowników. W tym projekcie za całość tych działań była odpowiedzialna Renata Mikołajczyk z firmy Recreativa.

Następnie rozpoczyna się nasza praca koncepcyjna oparta na metodach Design Thinking, w którą angażujemy cały zespół. Z wielu rozwiązań i myśli stylistycznych wybieramy dwa wiodące kierunki, które są rozwijane w mniejszej grupie.

Kolekcja została stworzona z myślą o zwierzętach domowych. Jakie przyjazne dla nich rozwiązania wprowadziliście w tych projektach?

DT: Rozwiązania zastosowane w kolekcji INEA mają być przyjazne nie tylko dla zwierząt, ale też dla ich właścicieli. Zaprojektowaliśmy specjalne pojemniki do wykorzystania na karmę lub żwirek, legowiska, stojaki na miski oraz małe elementy: wieszaki na smycz czy pojemniki na smakołyki.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Wszystkie bryły dedykowane do przedpokoju są kompatybilne z tymi elementami. Dzięki tej kolekcji właścicielom łatwiej będzie znaleźć miejsce na potrzebne akcesoria dla zwierząt.Legowiska dla zwierząt mają wymienne wkłady wykonane z naturalnej tkaniny tak, aby łatwo było dbać o ich czystość.

Jak wyglądała współpraca Biura Kreacji i marki Górna Półka?

Górna Półka (Kamil i Aleksandra): Dorota oraz jej studio zbadało naszą filozofię, oraz procesy zachodzące w firmie, w czym stale towarzyszył nasz dział rozwoju produktu, dzięki czemu praca nad projektem przebiegła sprawnie. Jest to nasza pierwsza współpraca ze studiem wzorniczym, która buduje nasze doświadczenie w branży. Jesteśmy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na współpracę z Dorotą. Odnosimy wrażenie, że wytworzyła się między nami naprawdę dobra energia i mamy nadzieje, że przełoży się to na nasze kolejne wspólne projekty.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Czy będziecie dalej rozwijać się w tym kierunku i stworzycie kolejne kolekcje z myślą o czworonogach?

GP: Od początku bardzo spodobał nam się koncept mebli przyjaznym naszym pupilom, ponieważ po pierwsze, w Górnej Półce większość z nas posiada zwierzaki, a po drugie, byliśmy przekonani, że taka funkcja jest po prostu potrzebna naszym klientom.

Pandemiczna rzeczywistość jeszcze bardziej wzmocniła więź między nami, a naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Ta kolekcja to również podziękowanie za to, że dzięki tej bezinteresownej bliskości naszego pupila udało nam się przetrwać te wszystkie trudne chwile. Podczas konfrontowania koncepcji mebli skonsultowaliśmy się z behawiorystą zwierzęcym, który wyraźnie aprobował rozwiązania, które przewidywała kolekcja Doroty.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Dodatkowego wiatru w żagle i potwierdzenia słuszności obranego kierunku dodały nam opinie i rozmowy z gośćmi na naszym stoisku na targach Warsaw Home oraz Baltic Furniture w Rydze, którzy byli absolutnie zachwyceni prototypami. Warto tutaj wspomnieć, że projekt zabudowy targowej również powierzyliśmy Dorocie.

Jesteśmy przekonani, że dzień launchu sprzedaży kolekcji INEA nie będzie ostatnim dniem pracy nad tą kolekcją. Chcielibyśmy możliwie szeroko rozwinąć kolekcję, oczywiście cały czas pod patronatem Doroty.

Co wyróżnia tworzone przez Was meble?

GP: Od początku naszej działalności zajmujemy się projektowaniem i produkcją mebli użytkowych. Co nas wyróżnia? Personalizacja – każdy z naszych projektów może być dostosowany do potrzeb danego klienta, m.in. pod względem wymiarów, koloru, rodzaju okuć czy tapicerki. Dbamy o to, by meble Górnej Półki były dostępne cenowo, a także proste w montażu i konserwacji. Duży nacisk kładziemy na wygląd naszych mebli.

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom

Stanowimy młody i (chyba możemy tak się określić!) nietuzinkowy zespół – meble i wzornictwo to nasza pasja, a możliwość dostarczania produktów idealnie dostosowanych do potrzeb naszych klientów sprawia nam mnóstwo radości. Chcemy, by jak najwięcej wnętrz domów, mieszkań czy chociażby hotelowych pokoi cieszyło swoich właścicieli – a doskonale wiemy, że dobre wnętrze to dobre meble.


Producent: Górna Półka | gornapolka.com
Projekt: Biuro Kreacja | biuro-kreacja.pl
Design management: Renata Mikołajczyk | Recreativa

Zobacz również: WZÓR Woodwork – rodzinna łódzka stolarnia | The Good Living&Co – tradycyjne rzemiosło i wyjątkowe meble

Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli przyjazna pupilom
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA
Górna Półka x Biuro Kreacja i kolekcja mebli INEA
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter