Historia Gdańska inspiracją w projektowaniu wnętrz

Pracownia Ideograf kolejny raz nas zaskoczyła! Uwielbiamy ich projekty.

Główną ideą projektu było przeprowadzenie odbiorcy przez bogatą historią Gdańska. Projektanci wybrali kilka najistotniejszych elementów, z którymi identyfikowane jest miasto. Dzięki temu udało się stworzyć wnętrze klasyczne, oddające charakter historyczny, a zarazem łączące te cechy w ponadczasowym wydaniu.

Strefa wejściowa kryje kilka niezwykłych detali. Relief inspirowany obrazem Hansa Memlinga wprowadza do wnętrza dawną sztukę w nowym wydaniu, podobnie z geometrycznym podziałem posadzi, który wynika z podziału sklepienia kościoła Mariackiego. A na koniec – stylizowane lustro nawiązujące do tych, które kiedyś można było spotkać w dworach i pałacach.

Salon z aneksem to przede wszystkim drewniane podłogi, które nawiązują do dworków z przełomu XVII i XVIII wieku. Nawet telewizor nie burzy klimatu wnętrza – został ukryty za panelami z klasycznych dekoracji ściennych. Naszą uwagę szczególnie przykuła kuchnia i szafki marki Ikea (model Veddinge). Wiszące szafki ukryto w ścianie a blat roboczy otoczono ramą z brązu.

W tym projekcie nie ma przypadków … nawet kilka tkanin, materiałów wybrano tak, aby pasowały historią do gdańskiego handlu materiałami. Pozostając jeszcze przy tkaninach i materiałach – panel wezgłowia łóżka wykonany jest z materiału pokrytego brązem, nawiązującym do dawnych okuć. Wzór również nie jest przypadkowy – zainspirowany jest piórem mewy – tak często spotykanej w rejonie Gdańska.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter