Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Ubezpieczenie mieszkania pozwala na uzyskanie pieniędzy w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia losowego. Na taki produkt powinien zdecydować się każdy właściciel nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenia są dostępne w wielu wersjach. Ile kosztują polisy na mieszkanie lub dom?

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Kwestia ta zależy od wielu czynników. Poszczególne polisy znacznie się od siebie różnią. Wybierając odpowiedni produkt, należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

  • zakres ochrony,
  • maksymalna kwota odszkodowania,
  • ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności.

Cena ubezpieczenia różni się także w zależności od dokładnych parametrów nieruchomości. Znaczenie ma między innymi jej wartość. To od niej zależy wysokość ewentualnego odszkodowania. Im większa i droższa nieruchomość, tym więcej trzeba będzie zapłacić za ochronę. Warto pamiętać również o takich kwestiach, jak dodatkowe zabezpieczenia znajdujące się na terenie domu lub mieszkania. Zamki antywłamaniowe i alarmy sprawiają, ze cena ubezpieczenia delikatnie spada.

Więcej zapłacą właściciele nieruchomości znajdujących się na niebezpiecznych terenach, ale nie tylko. Wyższa cena może wiązać się również z ulokowaniem mieszkania na parterze lub poddaszu. Takie lokale są bowiem bardziej narażone na wystąpienie różnego rodzaju zdarzeń losowych.

Przykładowe ceny ubezpieczenia mieszkania lub domu

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Wszystko zależy od wielu czynników, jednak można określić przybliżone wartości takich polis. Zazwyczaj jest to kilkaset złotych. W przypadku polisy o szerokim zakresie oraz nieruchomości o dużej wartości trzeba jednak liczyć się z kosztem przekraczającym tysiąc złotych w skali roku.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu

Jeśli zależy Ci na oszczędności, możesz zdecydować się na polisę o węższym zakresie, która ochroni wyłącznie mury nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że w razie pożaru czy kradzieży nie otrzymasz pieniędzy za uszkodzone mienie ruchome. Z tego powodu bardziej opłacalnym rozwiązaniem okazuje się postawienie na kompletną ochronę. Warto zdecydować się również na co najmniej kilka produktów u tego samego ubezpieczyciela. Wówczas można liczyć na korzystniejszą cenę poszczególnych polis.

Dobrym sposobem na oszczędność okazuje się również korzystanie z internetowych porównywarek. Dzięki nim można szybko zestawić dostępne propozycje bez konieczności samodzielnego przeglądania osobnych stron towarzystw ubezpieczeniowych. Trzeba również pamiętać, że każda nieruchomość jest inna, dlatego cenę wylicza się indywidualnie. Z tego powodu internetowe kalkulatory, takie jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator, pozwalają na szybkie uzyskanie dokładnej ceny ubezpieczenia w danym towarzystwie dla Twojego domu lub mieszkania. A to wszystko zupełnie bez wychodzenia z domu.

Gdzie warto kupić ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Przed zdecydowaniem się na wykupienie danego ubezpieczenia mieszkania lub domu warto porównać dostępne propozycje. Trzeba bowiem pamiętać, że oferty szybko się zmieniają. Na rynku pojawiają się nowe towarzystwa ubezpieczeniowe oraz korzystne promocje. W ten sposób często można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku lub uzyskać lepsze ubezpieczenie w podobnej cenie.

Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają również na objęcie ochroną wielu obiektów w ramach jednej polisy. Mowa tu m.in. o ubezpieczeniu nieruchomości wraz z mieniem ruchomym czy zwierzętami. Często w pakiecie można kupić również OC w życiu prywatnym oraz NNW. Wybierając ubezpieczenie, konieczne okazuje się również zwrócenie uwagi na ewentualne wyłączenia. W ten sposób można ustrzec się przed sytuacją, w której dojdzie do danego zdarzenia losowego, a po złożeniu wniosku okaże się, że nie otrzymasz odszkodowania w związku z jego wystąpieniem. Takie informacje znajdują się w umowach, dlatego warto zapoznać się z nimi jeszcze przed zdecydowaniem się na daną ofertę.


Zobacz również: Jak malować ściany – porady i inspiracje w 7 krokach | Poznaj 3 sprawdzone sposoby na aranżację tarasu

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter