Inspiracją stała się natura i jej kolorystyka

Inwestor mieszkania Cynamonowego o powierzchni 120 m2 oczekiwał od architektów ze studia RAPA Living wnętrza nowoczesnego i eleganckiego. Istotne było, aby przestrzeń była ciepła, wygodna i przyjemna. Przytulne i niehotelowe wnętrze… dokładnie te słowa wpisywał się w potrzebę inwestora. Miała to być spokojna przestrzeń, w której można wypocząć i zrelaksować się.

Inspiracją stała się tutaj natura i jej kolorystyka. Chęć połączenia naturalnych materiałów, ziemistych kolorów i spokoju wynikającego z ciepła drewna, elegancji kamienia. Swego rodzaju akcentem i pewnym symbolem idei stał się ,,ciekawy” fragment pnia drzewa oparty o ścianę pomiędzy jadalnią i kuchnią. Jest on niejako zamiennikiem powszechnie stosowanych obrazów. Taka ,,sztuka” – ale naturalna.

Nietypowa technologia została wykorzystana w pomieszczeniach – to użycie płytek z zeskanowanym wzorem kamienia Calacatta czy Bianco carrara w wielkich formatach (300x100cm).

W projekcie przewija się motyw kamienia. I tak w stolikach, kamień harmonizuje z kamiennym wzorem płytek. Materiał ten, skompensowany zostaje miękkimi i wygodnymi w wykończeniach meblami takimi jak fotele arketipo czy sofa a także skórzanymi fotelami przy jadalnym stole. Lampy potraktowane tutaj jako biżuteria mają obły, morficzny kształt zaprzeczający ortogonalnej prostocie mebli.

Z kolei Alessi – symbol designu to ceramika toalety na parterze. Miękkie kształty osadzone w prostocie i kamiennej ceremonialności dopełniają szyk wnętrza.

Styl mieszkania Cynamonowego jest swoistą fuzją trendów. Znajdziemy w nim nutę klasyki wyrażonej w delikatnych listwach sztukateryjnych, jak również prostotę, surową nowoczesność ukazaną w minimalistycznej bryle kominka.

Zdjęcia wizualizacji: RAPA Living

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter