Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm

Nie ma żadnych wątpliwości, że świat oferuje nam nieskończoną ilość możliwości twórczych. Trzeba tylko umieć je znaleźć i odpowiednio wykorzystać. Właśnie dlatego, każdy z nas doświadcza w codziennej pracy przemiany w poszukiwacza inspiracji. Chcąc odblokować swój kreatywny zastój, niczym współczesny Indiana Jones przemierzamy zakamarki Internetu w celu zdobycia “tego czegoś”, co pozwoli iść dalej. Niestety, takie poszukiwania zajmują dużo czasu i nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Dlatego dziś przychodzimy do Was z zaproszeniem do sprawdzonej kopalni pomysłów i inspiracji. Poznajcie Light Book od AQForm.

Wyjątkowy zbiór inspiracji dla architektów

Light Book od AQForm to zbiór starannie wyselekcjonowanych projektów, w których oświetlenie odgrywa najważniejszą rolę. Na ponad 100 stronach znajdziemy inspiracje obejmujące zarówno przestrzenie prywatne, jak i biurowe czy restauracyjne, a nawet pomysły na ekspozycje w sklepach czy galeriach. To album w całości poświęcony światłu. Bo to właśnie światło wydobywa przedmioty z ciemności. Sprawia, że możemy dostrzec piękno w najjaśniejszej odsłonie.

Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm

Light Book od AQForm – album, nie katalog 

AQForm to wielokrotnie nagradzany, polski producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, które przemawiają do emocji. Swoimi produktami kuszą profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. Swoim wymownym i charakterystycznym wzornictwem reprezentują międzynarodową grupę Delta Light, która obejmuje swoją działalnością ponad 120 krajów.

Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm

Każdego dnia z produktów AQForm korzysta kilkadziesiąt pracowni architektonicznych. Projektanci dzielą się z polskim producentem zdjęciami swoich realizacji. Light Book od AQForm powstał z potrzeby ich prezentacji. To wyjątkowy sposób na podzielenie się ze światem niepowtarzalnością wnętrz stworzonych z udziałem oświetlenia tej marki. To pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Porady i wskazówki dotyczące oświetlenia

Każda przestrzeń stawia przed projektantem inne wyzwania. W Light Book’u zostały omówione poszczególne zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę. Album ma w swojej formie przede wszystkim inspirować architektów, projektantów wnętrz i każdą osobę, która do niego zajrzy. Oferuje również możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami w branży oświetleniowej.

Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm - Oprawy MODERN BALL
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm – Oprawy MODERN BALL

Bo czasy, w których oprawy oświetleniowe pełniły tylko jedną funkcję – praktyczną lub estetyczną, już dawno minęły. Light Book od AQForm pokazuje, jak funkcjonalność może współgrać z designem, dodatkowo poruszając emocje i odkrywając to, co do tej pory stało w cieniu.

Szkicownik

Twórcom albumu zależało, aby jak najbardziej zbliżyć się do jego odbiorcy. Nie tylko chcą zainspirować, ale także pobudzić wyobraźnię i chęć do działania. Na końcu Light Book’a pozostało kilka stron przeznaczonych na Twoje notatki, pomysły, obserwacje oraz projekty. Dzięki temu możesz stworzyć własną bazę inspiracji w jednym miejscu. Niech to będzie szczególne miejsce w Twoim albumie. Bo ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Jak zdobyć Light Book od AQForm?

Light Book od AQForm dostępny jest tylko w wersji drukowanej i do tego limitowanej! Jeśli chcesz otrzymać swój egzemplarz – skontaktuj się z menedżerem regionu AQForm i umów na spotkanie! Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz albumu pełnego zdjęć z inspirujących wnętrz, wejdź na stronę marki. Po wypełnieniu formularza AQForm skontaktuje się z Tobą w celu umówienia spotkania. Nie przejmuj się ewentualną barierą językową – album jest dwujęzyczny: polski i angielski.

Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm - Oprawa PET next maxi LED spot
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm – Oprawa PET next maxi LED spot

Gdzie jeszcze szukać inspiracji wnętrzarskich? 

Oczywiście, poza albumami i katalogami istnieją inne źródła pomysłów. Mowa tu o tych, do których zaglądamy w pierwszej kolejności – social media, czy magazyny i portale internetowe.

Social Media

W Social Mediach znajdziemy wiele grup przeznaczonych dla arcitektów i projektantów. Dzielą się tam oni swoimi pomysłami, które mogą posłużyć za naprawdę ciekawą inspirację. Większość projektów dużych marek również znajduje się w pierwszej kolejności na mediach społecznościowych, zanim zawita na stronę www.

Prywatny apartament w Opolu - Projekt Fabryk-Art Agata Chomiak, Maciej Ferenc - Foto Małgorzata Tenczyńska-Korluk
Prywatny apartament w Opolu – Projekt Fabryk-Art Agata Chomiak, Maciej Ferenc – Foto Małgorzata Tenczyńska-Korluk

W Polsce szczególną popularnością cieszy się Instagram i Pinterest. Obie platformy ułatwiają nam poszukiwania za pomocą opcji wpisania frazy, która nas interesuje. Korzystają z nich zarówno producenci i architekci, jak i blogerzy oraz Klienci. To doskonały sposób na wstępne wybadanie tego, co Ci się podoba i w jakim kierunku warto podążać.

Magazyny i portale internetowe 

Niewątpliwą zaletą magazynów i portali internetowych jest ścisła selekcja dotycząca treści, których poszukujemy. Jest to dobry sposób na oszczędzenie czasu. To my wyszukujemy dla Ciebie najlepsze materiały, chcąc zapewnić Ci najwyższą jakość pomysłów. Zaglądamy we wszystkie zakamarki, aby móc stworzyć paletę inspiracji dostępną za pomocą jednego kliknięcia. Dlatego warto wybrać sobie kilka ulubionych magazynów i portali, aby przeglądać je regularnie. Nigdy nie wiadomo kiedy znajdziesz to, co okaże się kluczem do drzwi Twojego wnętrzarskiego ideału.

Prywatny apartament w Krakowie - Projekt Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar - Foto Tomasz Sapeta
Prywatny apartament w Krakowie – Projekt Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar – Foto Tomasz Sapeta

W poszukiwaniu inspiracji warto połączyć dostępne możliwości i szukać ich w wielu źródłach, łącząc tym samym skrawki pomysłów i tworząc z nich jeden lub wiele wyjątkowych. Otwórz swojego Light Book’a, zaczerpnij inspiracji, a następnie wykorzystaj szkicownik, aby uzupełnić ją o detale. Życzymy owocnych łowów!

Wnętrze agencji ubezpieczeń w Andrychowie - Projekt Tika Design
Wnętrze agencji ubezpieczeń w Andrychowie – Projekt Tika Design
Prywatny apartament o powierzchni 170m2 w Warszawie projektu Lys Studio - Foto Pion Studio
Prywatny apartament o powierzchni 170m2 w Warszawie projektu Lys Studio – Foto Pion Studio
POP in Dinner Bar w Gdyni - Projekt Sikora Wnętrza + Architektura - Foto Tom Kurek
POP in Dinner Bar w Gdyni – Projekt Sikora Wnętrza + Architektura – Foto Tom Kurek
Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm - Oprawy MODERN BALL i SET RAW mini move
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm – Oprawy MODERN BALL i SET RAW mini move
Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm - Oprawy MODERN BALL i PET next
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm – Oprawy MODERN BALL i PET next
Inspiracje oświetleniowe - wyjątkowy Light Book od AQForm - Oprawy marki AQForm
Inspiracje oświetleniowe – wyjątkowy Light Book od AQForm – Oprawy marki AQForm
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter